KOLSUZ VE BACAKSIZ DOĞAN BEBEK, DOKTORLA AİLEYİ KARŞI KARŞIYA GETİRDİ

Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde yaşayan Çoban ailesi,...

KOLSUZ VE BACAKSIZ DOĞAN BEBEK, DOKTORLA AİLEYİ KARŞI KARŞIYA GETİRDİ
Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde yaşayan Çoban ailesi, doğuştan kolları ve bacağı olmayan bebekleri hakkında hamilelik sürecinde bilgi vermediklerini iddia ettikleri doktor hakkında suç duyurusunda bulunacak.


Ergene ilçesine bağlı sağlık Mahallesi’nde yaşayan HASAN ve Nazire Çoban çifti, ikinci çocuklarının olacağını öğrenince büyük sevinç yaşadı. Çerkezköy’deki bir özel hastanede görevli kadın doğum uzmanı Hafize Çamdere’ye kontrole giden çift, çocuklarının olacağını ve herhangi bir sıkıntı olmadığını öğrendi. Uzman doktorun kısa bir süre sonra Çorlu’daki özel bir hastanede görev yapmaya başlaması üzerine aile bu defa da burada kontrollere devam etti. İlk 4 ayda bir kez olan kontroller, kalan 5 ayda her hafta şeklinde yapılmaya devam etti. Çocuklarının doğana kadar herhangi bir sıkıntısının ve hastalığının olmadığını doktordan öğrenen Çoban ailesi, özel hastanede gerçekleşen doğum sonrasında bebeklerinin iki kolunun omuzdan ve sağ bacağının da kalçadan olmadığını görünce şok geçirdi.
Doktorunun, 9 ay boyunca kendisine normal doğum yapılacağını ancak son dakikada sezaryen ile doğum yaptırıldığını iddia eden anne Nazire Çoban açıklamasında, ’’Çerkezköy’deki kadın doğum uzmanı Hafize Çamdere’ye kontrole gittik. Bize çocuğumuzun olacağını ve her şeyin normal olduğunu söyledi. Doktorun, Çorlu’daki özel bir hastanede göreve başlaması nedeniyle biz de buraya kontrole gitmeye başladık. Burada ilk 4 ay ayda bir, daha sonrasında ise doğuma kadar her hafta rutin kontrollere çağırdı ve biz de gittik’’ dedi. Kendilerine herhangi bir olumsuzluğun olmadığını her kontrolde ifade eden doktorun doğum sonrası sessiz kaldığını belirten anne Çoban, her anlamda haklarını arayacaklarını kaydetti.Haberin devamı için erişime tıklayınızYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER