KIZLAY ‘DA YENİ YÖNETİM GÖREVDE

KIZLAY ‘DA YENİ YÖNETİM GÖREVDE

KIZLAY ‘DA YENİ YÖNETİM GÖREVDE
Türk Kızılayı İskenderun şubesi geçtiğimiz hafta sonunda olağan genel kurulunu gerçekleştirdi ve yeni yöneticilerini
belirledi. Kızılayın Pazar günkü kongresinde başkanlığa yeniden Ümit Günay seçildi.


Türk Kızılay İskenderun Şubesi’nde düzenlenen olağan genel kurul toplantısına, Hatay Vali Yardımcısı Kadim Doğan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, Hatay Milletvekilleri Mehmet Ali Edipoğlu, Mevlüt Dudu, Orhan Karasayar, Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı Hasan Karahan, Türk Kızılayı Genel Merkez yönetim kurulu üyesi Prof.Dr.Sefa Saygılı, siyasi parti, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve muhtarlar katıldı.
Türk Kızılayı kongresinde yapılan konuşmalarda, ‘Türk Kızılay’ının fedakarlığı sayesinde 145 yıldır ayakta’ olduğuna dikkat çekildi.
Bir hekim olarak kanın yaşam için önemine değindiği konuşmasında, fedakarlık duygusunu unutmamak gerektiğinin altını çizen İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, İskenderun’da fedakarca görev yapan Türk Kızılayı İskenderun Şubesi Başkanı Ümit Günay ve yönetim kuruluna teşekkür ederek, başarı dileğinde bulundu. Toplantıda konuşan Türk Kızılayı İskenderun Şube Başkanı Ümit Günay, “Bugün burada yaradanın hatırına yaratılmışların en mükemmeli olan insanın ıstırabını dindirmek için çaba harcayan insanların oluşturduğu bir topluluktayız” dedi.


Hatay Vali Yardımcısı Kadim Doğan da, Türk Kızılayı’nın takdire şayan faaliyetler yaptığını ve kurumsallaşmış en iyi yardım örgütü olduğunu belirtti. Vali Yardımcısı Kadim Doğan, “Karagün dostu Kızılay her zaman dara düşmüş insanların yanındadır” diye konuştu.Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap ise, bir dünya kuruluşu olan Türk Kızılayı’nın bir buçuk asırlık dev bir çınar olduğunu belirterek, “Başka bir kurum var mı 1.5 asır dayanan” diye sordu Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı Hasan Karahan da, “Kızılay yurt dışında da birçok yardıma, felakete her an hazır” şeklinde konuşarak, yapılan çalışmalara değindi.

Tük Kızılayı İskenderun şubesi kongresinde daha sonra seçimlere geçildi ve tek listeli ile gidilen seçimler sonunda yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluşturuldu:
Ümit Günay (Başkan), Nevzat Bozkurt, M.Yaşar Bilgin, M.Ali Sarı, Emire Çakıcı Kat, Mehmet Kayrat, Muammer Geçkalan.

radmin

radmin


İletişim HesaplarıYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER