Kadın doğum uzmanı 'terör örgütü propagandası yaptığı' gerekçesiyle görevden alındı

Bitlis Tabipler Odası'ndan Açıklama

Kadın doğum uzmanı 'terör örgütü propagandası yaptığı' gerekçesiyle görevden alındı
Bitlis Tabipler Odası, Ahlat Devlet Hastanesinde görev yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı S.N'nin, "terör örgütü propagandası yaptığı" gerekçesiyle görevden alınmasına tepki gösterdi.Bitlis Tabipler Odası, Ahlat Devlet Hastanesinde görev yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı S.N'nin, "terör örgütü propagandası yaptığı" gerekçesiyle görevden alınmasına tepki gösterdi.Tabipler Odası Başkanı Dr. Osman Fatih Şanlı, yaptığı yazılı açıklamada, 21 Mart 2016'ta Diyarbakır'daki nevruz etkinliğinde yaptığı paylaşımları ve düşüncelerini ifade ettiği sosyal medyada paylaşılan bir cümlesi nedeniyle görevden uzaklaştırılmasının meslektaşına saygısızlık, hastalarına da haksızlık olduğunu iddia etti.

Ahlat'ta göreve başladığından beri tek kadın doğum uzmanı olarak çalışan meslektaşından hastalarının da memnun olduğunu belirten Şanlı, açıklamasında şunlara yer verdi: 

"Ahlat Devlet Hastanesinde çalışan tek kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olan üyemiz, zorunlu hizmeti bitmesine rağmen, günde 70 ile 80 hasta bakarak, poliklinik hizmetini devam ettiriyordu. Primer sezaryen oranı düşük, normal doğum oranının fazla olması nedeniyle Sağlık Bakanlığından tebrik ve teşekkür yazısı aldı. Kaymakamlık, 21 Mart 2016 Diyarbakır nevruz etkinliğiyle ilgili paylaşımları ve düşüncelerini ifade ettiği bir cümle nedeniyle meslektaşımızın görevden uzaklaştırılmasını uygun bulmuş. Doktor arkadaşımız, konuyu Van Bölge İdare Mahkemesine taşımış ve gereken hukuki süreç işlemektedir."YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER