İyilik meleği hemşire

Hemşire Umut Araz, kurduğu ‘Antalya Yardım Gönüllüleri’ grubu ile zor durumdaki kadın, çocuk ve ailelerin yardımına koşuyor

İyilik meleği hemşire

Antalya'da görev yapan hemşire Umut Araz, Facebook'taki 'Antalya Yardım Gönüllüleri' grubu ile zor durumdaki kadın, çocuk ve ailelere yardıma koşuyor. Yardım meleği olarak bilinen hemşire Umut Araz, son olarak 3 çocuğu ile Konyaaltı sahilinde köprü altında açıkta kalan Gezer ailesinin imdadına yetişti. Hemşire Araz'ın durumu ilettiği Antalya Büyükşehir Belediye'si, Konyaaltı Kaymakamlığı ve hayırseverler yardım için sıraya girdi.

SEFERBERLİK
Ferdi Gezer (38) eşi Yasemin (34) ve çocukları Onur (2), M. (8) ve Niyazi (17) Kızıltoprak Mahallesi'nde kira ile oturdukları evlerin 8 aylık kirasını ödeyemeyince ev sahibi tarafından dışarı atıldı. Aile Konyaaltı'nda köprü altında yaşamaya başladı. Ailenin zor durumda olduğunu öğrenen Umut hemşire hemen aileye yardım için faaliyete geçti. Öncelikle aileyi Muratpaşa ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde müstakil bahçeli bir eve yerleştirdi.

BÜYÜKŞEHİR'DEN DESTEK
ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve eşi Ebru Türel aile ile temasa geçerek çamaşır makinası, fırınlı ocak, kanepe, battaniye, yorgan ve tüm eksikliklerini giderdi. Bir diğer hayırsever ise buz dolabı aldı. Konyaaltı Kaymakamlığı da aileye para yardımında bulundu. Ailenin ilkokul 1'inci sınıfa giden kızları M.G., Ahmet Yesevi İlköğretim Okuluna yazdırıldı ve tüm okul ihtiyaçları karşılandı. Umut hemşire ile birlikte hayırsever Yunus Emre Bünyat ise M.G.'nin okul ihtiyaçlarını gideriyor.8 BİN 500 ÜYEDEN 800 AİLEYE YARDIM
HEMŞIRE Umut Araz, bugüne kadar 800 aileye yiyecek ve ev eşyası yardımı ulaştırdıklarını söyledi. Yardımları para olarak almadıklarını belirten Araz, zor durumda olanların ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirterek, "8 bin 500 kişinin üye olduğu 'Antalya Yardım Gönüllüleri' grubu ile gece gündüz çalışıyoruz. Yardıma ihtiyacı olanlar hayırsever bir aile ile 'Kardeş Aile' yapıyoruz" dedi.

Sabah
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER