İşte Hipokrat yemini

Dün Türkiye, Samsun'da sekreterinin hayatını kurtarmak isterken araya girerek hayatını kaybeden Dr. Aynur Dağdemir'in üzüntüsünü yaşadı. Ama olayların içinde gözden kaçan çok önemli bir detay vardı. Dr. Aynur Dağdemir'in iş arkadaşları bunlar yaşanırken öfkelerini, kızgınlıklarını, üzüntülerini kısacası tüm duygularını bir kenara bıraktı ve "Hipokrat Yeminleri"nin gereğini yerine getirdi. Yusuf D.'yi yaşatmak için ellerinden geleni yaptı ve kurtarmak için harekete geçti. Bu anlar ise kameralara yansıdı.

İşte Hipokrat yemini
38 yaşındaki Yusuf D. dün Samsun'da hastaneyi basarak eski eşini öldürmek istedi. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, yüzlerce çocuğun dünyaya gelmesine yardım eden, doktor Aynur Dağdemir ise araya girdi. Yusuf D., asistanının hayatını kurtarmak isterken araya giren Aynur 
Dağdemir'i çeşitli yerlerinden bıçakladı. Saldırgan bunun ardından kendisini 5'inci kattaki pencereden atarak intihar etti. 

HASTANE ÇALIŞANLARI MESLEKTAŞLARINI BIÇAKLAYAN YUSUF D.'NİN HAYATINI KURTARMAK İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Hastanede bir anda hareketlilik yaşandı ve bir ekip, arkadaşlarını bıçaklayarak hayatını kaybetmesine neden olan Yusuf D.'nin hayatını kurtarmak için görev bilinciyle müdahale etti. O anlar ise sıcağı sıcağına kameralara yansıdı. Üzüntüleri her hallerinden belli olan sağlık çalışanları her şeye rağmen hayat kurtarmak için işlerinin başındaydı. Arkadaşları o anda üzüntülerini, duygularını, kızgınlıklarını bir kenara bırakmış ve olaya müdahale etmişti. Sağlık çalışanlarına şiddet son yıllarda kanayan bir yara haline gelirken, bu kez "kadına şiddeti" önlemeye çalışan bir doktor kurban gitmişti.

Aynur doktorun cenaze töreni düzenlendi
Aynur doktorun cenaze töreni düzenlendi


SAMSUN GEÇTİĞİMİZ YIL DA GÖZYAŞLARINA BOĞULMUŞTU

Samsun geçtiğimiz yıl da bir doktor saldırısıyla üzüntüye boğulmuştu. Dr. Kamil Furtun çalıştığı hastanede bir hasta yakını tarafından silahlı saldırıya uğramış, vücuduna isabet eden 3 kurşunla hayatını kaybetmişti. Dr. Kamil Furtun'un ismi daha sonra çalıştığı ve hayatını kaybettiği hastaneye verilmişti. Dr. Kamil Furtun'un öldürülmesi üzerine başlayan dava hala sürüyor.DOKTORLARDAN TEPKİ

Dr. Aynur Dağdemir’in öldürülmesi üzerine sağlık çalışanları sosyal medyada tepkilerini dile getirmeye başladı. Twitter’da #KalbimSamsunda şeklinde bir etiket başlatan doktorlar ve sağlık çalışanları üzüntülerini şöyle dile getirdi.

ŞULE GÜÇLÜ ŞAKRAK 

Bugün bir doktor, bir kadın, bir anne daha öldü güzel ülkemizde.. Hepimizin ölmesi mi gerekiyor!!! #KalbimSamsunda

HAKKI BAŞIBÜYÜK

#kalbimsamsunda Kendi katilini yaşatmak için uğraşan bir mesleğin çalışanları olarak artık yasal düzenleme istiyoruz.

AKİF EMRE ‏
#KalbimSamsunda Göz göre göre öldürülüyoruz. Bu şiddet sona Ersin..!

Hürriyet/Buse ÖzelYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER