İlaç Yazmayınca Doktora Saldırdılar...

Sağlıkçıların Canı Devlete Emanet

İlaç Yazmayınca Doktora Saldırdılar...
 Edinilen bilgiye göre; Osmaniye Düziçi 2 No’lu Aile Sağlığı Merkezi’nde ilaç yazdırmak için gelen bir hasta, doktora eczaneden kendi aldığı ilacı başkası adına yazdırmak istediğini, aile hekiminin de bu kanunsuz isteği yapmak istemeyince sözlü hakaret ve fiili saldırı teşebbüsünde bulunduğunu belirtti.Osehad Aile Hekimine yapılan bu şiddeti kınadı ve şu açıklamalarda bulundu; (OSAHED) Başkanı Dr. Yusuf Başak, "sağlık kurumlarımızda hastaların sağlığı nasıl hekimlere emanetse, sağlık çalışanlarının da canı devlete emanettir" 


“Gecesini gündüzünü insanların hayatını kurtarmaya adayan sağlık çalışanlarımıza yönelik gerçekleştirilen bu saldırıların önüne geçilmesi amacıyla ‘Emeğe Saygı Şiddete Sıfır Tolerans’ kampanyasında bir dizi önlemler alınmasına rağmen bu şiddet olaylarının önüne geçilemedi. Sağlık kurumlarımızda hastaların sağlığı nasıl hekimlere emanetse, sağlık çalışanlarının da canı devlete emanettir" dedi.
Güvenlik konusunda her türlü teknolojik ve yapısal imkanların seferber edilmesi gerektiğini ve hiçbir sağlık çalışanının burnunun dahi kanamasına fırsat vermeyecek önlemlerin hayata geçirilmesi gerektiğini ifade eden Başa, "Buradan halkımıza seslenmek istiyoruz. Sağlık kuruluşlarımızı hizmet üretemez hale getiren bu saldırılara bir yenisinin daha eklenmemesi için devletin alacağı tedbirler kadar, toplumun tüm kesimlerinin sağlık çalışanlarına sahip çıkması da büyük önem arz etmektedir" diye konuştu.

radmin

radmin


İletişim HesaplarıYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER