Hemşirelerin Nöbet Parasına Dokunmayın

Hemşirelerin Nöbet Parasına Dokunmayın

Hemşirelerin Nöbet Parasına Dokunmayın
Nöbet ücretlerinin döner sermaye gelirlerinden ödenmeye başladıktan sonra hastanelerden farklı uygulamalar gelmeye başladı.
Hastanelerin lokomotifi hemşireler son günlerde iş bilmez amirlerin baskıları ile karşı karşıya gelmektedir.Baskı deyince biliyoruz ki kurum amirleri biz ne yapıyoruz diyecekler.Baskı illaki zulmetmek değildir.
Baskı evet hemşirelere baskı yapıyorsunuz nasılmı size kısaca açıklayayım değerli amirler.


Hemşire düşünün hastane döner sermayeyi dağıtırken önce üstler alıyor paralarını kalırsada yardımcı sağlık personeli alıyor.O bu şu derken bir bakmışsınız sabitin üstüne 20 tl fark yatmış.
Evet esas konuya geliyoruz nöbet ücretleri biraz olsun arttı ve ay sonunda değerli personellerin cebine aylık saate göre 300-500 lira nöbet parası girmeye başladı.Başladı da ne oldu nöbet ücretleri döner sermayeden ödendiği için amirler hemen zıplamaya başladı.ne yaptılar buyrun dinleyin neler yapıyorlar;
Sanki amirlerin çolu çocuğu yokmuş gibi hemşire arkadaşlara siz gündüz gelmeyin 24 saat nöbet olmaz 16 saat tutun hatta daha da ileri giderek gündüz sürekli gelmenizede gerek yok sadece nöbetinize gelin diyorlar ay sonunda bakmışsınız 8-10 nöbet tutuyorsunuz o kadar gece çocuklarınızdan ayrı kaldığınız cabası ortada nöbet fazlası yok.
Sayın amirler size öneri nöbet gün sayısını düşürün gündüz mesai ayda 5 nöbet yeterli olur.Üst kademe 3-5 kuruş çok nöbet ücreti alacak diye çok gece nöbeti tutturarak insanların aile düzenini bozmayın.Sağlık bakanlığı personelimizin ücretleri az nöbet ile telafi etsinler derken sizler pişkinlik yapmayın insanların nöbet parası almalarını engellemek için değişik değişik çalışma planları hazırlamayın.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER