Haziran Ayı Aylıklarının Ödenmesi Konulu Genelge

Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü tarafından 27998389-010.06.02.4706 sayılı Haziran Ayı Aylıklarının Ödenmesi konulu 7 Haziran 2018 tarihli resmi yazı yayınlandı.

Haziran Ayı Aylıklarının Ödenmesi Konulu Genelge

Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Bugün bütün bakanlıklara, kamu kurum ve kuruluşlarına bir genelge gönderdim. Dolayısıyla bütün kamu görevlilerimiz, memurlarımız, sözleşmeli personel, işçi ve diğer statülerde çalışan bütün personelimiz, ister bakanlıklarda çalışsınlar, ister belediyelerde, ister il özel idarelerinde, bütün kamuda çalışan kardeşlerimizin maaşları 13 Haziran'da hesaplarına yatacak. Dolayısıyla bayrama girmeden, mübarek Ramazan Bayramı'na girmeden bütün kamu görevlilerimiz de maaşlarını, aylıklarını almış olacak." dedi.Bakan Ağbal, burada bütün kamu kurum ve kuruluşlarının gerekli hazırlıkları yaptıklarına işaret ederek, "Bu konuda bakan olarak bugün gerekli talimatı verdim, bakanlık olarak da konuyu takip ediyoruz. Böylelikle bayram girmeden önce de nasıl emeklilerimizin aylıklarını ödediysek, nasıl emeklilerimize Ramazan Bayramı ikramiyesi ödemişsek şimdi de kamu görevlilerimizin, kamu çalışanlarımızın aylıklarını bayram girmeden önce ödemiş oluyoruz. Yaklaşık 3 milyon 700 bin kamu çalışanı bu şekilde bayram girmeden önce maaşlarını almış olacaklar." diye konuştu.

Maliye Bakanı Naci Ağbal imzalı 7 Sıra No'lu Genelgede ''Aylıklarını personel kanunlarına göre almakta olanlara, 15 Haziran 2018 tarihinde ödenmesi gereken tüm hakedişleri, 657 sayılı Kanunun 164'üncü ve ek 24'üncü maddesi uyarınca 13 Haziran 2018 tarihinde ödenecektir. Kamu kuruluşlarında çalışan sözleşmeli personel, işçi ve diğer personel hakkında da aynı şekilde işlem yapılacaktır. Ödenecek aylıklar yasal kesintiler yapılmak suretiyle muhasebeleştirilecektir. Banka hesaplarına aktarılan aylıkların ilgili bankalarca personele zamanında ödenmesi sağlanacaktır. Aylıklardan yapılan kesintiler önceki aylarda olduğu gibi yasal süresinde gönderilecektir. İl dahilindeki mahalli idare birimleri dahil tüm ilgili birimlere gerekli duyurunun yapılması ve herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi hususunda ilgili birimlerce bütün tedbirlerin alınması gerekmektedir. '' denilmiştir.

Kamuajans.com
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER