HATAY’DA SAĞLIĞIN YÜZ KARALARI

Geçtiğimiz hafta Hatay il sağlık müdürlüğü ile ilgili yaptığımız haber sonrası Hatay İl Sağlık Müdürlüğü ölüm sessizliğini koruyor.

HATAY’DA SAĞLIĞIN YÜZ KARALARI

Geçtiğimiz hafta Hatay il sağlık müdürlüğü ile ilgili yaptığımız haber sonrası Hatay İl Sağlık Müdürlüğü ölüm sessizliğini koruyor. Müdürlük herhangi bir açıklama yapmazken haber merkezimize gelen duyumlara göre olay ile ilgili soruşturma devam ettiği ve vekil ebe hemşirelerin durumu konuşulduğu bilgisini aldık.

Zeytindalı harekatını “Kaçak Sigara Dalı “ harekatına dönüştüren sağlık personelleri hakkında bilgiler verdiğimiz de suçlu olan  sadece olaya karışan sağlık personelleri mi ? yoksa bu personelleri bu görevlere getiren UMKE ve Acil ve Afetlerden Sorumlu idareciler mi?

Bunun muhakemesini sizlerin vicdanına bırakıyoruz!

Haber merkezimize ulaşan bilgilere göre geçtiğimiz hafta haberimizde yer verdiğimiz şahıslardan N.B isimli sağlık personeli;  Dönemin Acil ve Afetler de Sağlık Hizmetlerinden sorumlu İl Sağlık Müdür yardımcısı ve şimdinin Başkan yardımcısı tarafından yaklaşık 3 yıl önce Afet birimi bünyesinde özel bir ekip oluşturuldu. Bu ekibin sözde kurulma amacı Afet ve Olağan Dışı Durumlar da sağlık hizmeti vermek için donanımlı personelleri bir araya getirmekti. Acil ve Afetler de Sağlık Hizmetlerinden sorumlu İl Sağlık Müdür yardımcısı tarafından bu olay iyi idrak edilememiş ki sigara kaçakçılığı olayına adı karışan N.B 'de 3 yıldır kadrosunun olduğu hastanede değil de geçici görevlendirme ile bu  birim içerisinde alınmıştır.

ŞİMDİ  SORUYORUZ?

N.B bu özel birime liyakat sahibi olduğundan dolayı mı seçildi yoksa referans (Torpilin yeni adı) sahibi olduğu için mi getirildi ?

N.B Zeytindalı harekatı sırasında ve sonrasında kaç ay Suriye sınırında ve Suriye de görev yapmış ve ne kadar fazla mesai ve ek ücretler ödenmiştir?

2 Vekil Ebe A.B ve İ.A; isimli Reyhanlı ilçesi sağlık evlerinde görevli vekil ebeler Suriye'ye çeşitli referanslar ile görevlendirmişlerdir. Bu görevlendirme süresi boyunda bu sağlık evlerinin bulunduğu köylerde ki vatandaşlarımızın sağlığı Hatay İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hiç düşünülmemiş mi? bu sağlık evleri kanunsuz görevlendirmeler yüzünden sağlıkçısız mı bırakılmıştır.?

 İlk haberimizi vekil ebe arkadaşlarımız yanlış anlamış olup liyakat sahibi olmayan lafı vekil ebe oldukları için değil kendilerine verilen devletin görevini kötüye kullanıp sigara kaçakçılığı yaparak tüm sağlık personellerini töhmet altında bıraktıkları için denilmiştir.

Şimdi Yine soruyoruz Vekil Ebe Hemşire görev yaptığı birimin dışında hiç bir yerde görevlendirilemez diye mevzuat da açık açık yazıyorken bu görevlendirmeler niçin yapılmıştır?

Suriye de sağlık hizmeti vermesi için görevlendirilen Vekil Ebe sayısı kaçtır ?

Sigara kaçakçılığı dediğimiz de siz okuyucularımızın bazılarının gözünde küçük bir olaymış gibi göründüğünü fark ettiğimiz için şimdi sizlere sigara kaçakçılığı olayı gerçekleşseydi kazanacakları para hakkında bilgi vereceğiz.

Bölgeden aldığımız bilgilere göre Suriye de sigaranın Kartonu 50-60 TL arasında değişmekte ve her Karton da 10 Paket sigara bulunmakta. Bu Suriye de satın alınan sigaraların Türkiye de ki fiyatı 100-120 Tl yani haberimize konu olan şahıslar Suriye den 100 kartonu sigarayı 5Bin-6Bin TL ye almışlar  ve Türkiye ye sokabilselerdi 10 Bin-12 Bin TL fiyat aralığında satıp 5 Bin-6 Bin TL haram parayı kazanacaklardı.

Bu olay da yakalandılar acaba yakalanma dan önce kaç kere bu ihaneti gerçekleştirdiler.?

Bu konu ile ilgili son sorumuzu soruyoruz Hak edenin görev verilmediğini, belli başlı kişilerin görev aldığı Suriye sağlık hizmetlerinde bu görevlendirmeleri gerçekleştiren Hatay İl Sağlık Müdürlüğü İdarecilerinin hiç mi Suçu Yok !SAĞLIK BAKANLIĞI TATİL PAKETİ AVŞA ADASI

Bir önce ki haberimiz de konuya değindiğimiz Balıkesir Avşa Adası UMKE görevlendirmesi ile ilgili de Hatay İl Sağlık Müdürlüğü ölüm sessizliğine girdiğinden dolayı Avşa Adası görevlendirmesi için sizlere ayrıntıları paylaşacağız.

Alınan bilgilere göre Zeytindalı harekatı sonrası Afrin ve bölgesinde askerimiz ve polisimiz görev yapmaya devam ediyor. Anadolu'nun çeşitli illerinden Asker ve polisimize ayrıca bölge insanına sağlık hizmeti vermesi için 112 ekipleri Hatay'a görevlendirilmişken Hatay Umke birimine bağlı içerisinde 112 ve hastane personellerinin olduğu bir kadro Avşa adasına sağlık hizmeti vermesi için görevlendirmiştir.

Bizim devletimizin bir kuruşunun üzerinde kaç yetimin hakkı var  ? devletimizin parası ile Gümüşhane , Afyon, İzmir gibi daha bir çok ilin 112 ekibi Hataya görevlendirilirken Hatay da ki 112 ve hastane karması UMKE personelleri Balıkesir'e görevlendirme adına tatile gidemez.!

Görüyoruz ki çeşitli sosyal medya platformlarında yaptığımız habere karşı Avşa ya giden sağlık personelleri savunulmakta, tatile değil göreve gittiklerine dair yorumlar yapılmaktadır. Özel hayatın gizliliğine göstermiş olduğumuz  özenden dolayı Avşa adasında görevli personel hakkında bizlere yollanan bar,club,meyhane,beach vb. resimleri ve videoları sizler ile paylaşmasak da şimdi o tatil değil görevlendirme diyenlere soruyoruz.

Günde yüzlerce hasta bakıyorlar çok yoruluyorlar dediğiniz personel gece 2-3 'e kadar dans Clubların da  eğlenip sabah nöbetine nasıl gitmektedir ne kadar verimli çalışmaktadır?

Sağlık Bakanlığının tatil bölgelerinde çalışan personel için Kılık Kıyafet Yönetmeliğin de değişiklik mi yapmıştır ki görevlendirdiğiniz personeller altı deniz şortu üstü UMKE kıyafeti ile nöbet tutmuşlardır?

Tatilin sizin söyleminiz ile görevlendirmenin tadını daha iyi çıkarabilmek adına öğlen arasında denize daha hızlı girmek için mi şortla çalışmaktadırlar?

Sitemize gelen mesajlarda Zeytindalı harekatı boyunca görev alan arkadaşlar oldukları için yorulduklarından dolayı bu Tatil/Görevlendirmeye bu arkadaşların gittiğini söylemektesiniz o zaman soralım Hatay UMKE bünyesinde kaç tane UMKE personeli bulunmaktadır?

Harekat boyunca Sadece niye bu kişilere yorulacakları biline biline bu kadar uzun süreli görevler verilmiştir?

Bu görevlendirmeler boyunca ne kadar yolluk ne kadar fazla mesai ücreti ödenmiş?

Bu görevlendirmeler de Referansla mı liyakatla mı yapılmıştır ?

Bu görevlendirmeler hangi idareciler tarafından gerçekleştirilmiştir?

Sorduğumuz tüm sorulara cevap verilene kadar Hatay’da Sağlık dosyası haber dizimize sizlerden gelen bilgiler ve bölgedeki araştırmalarımız sonucu devam edeceğiz. Önümüzdeki günlerde çok çarpıcı belgeler ile haberleri duyuracağız bizi takipte kalın.

Kaynak: Hataydanhaber

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2018, 04:10YORUM EKLE
YORUMLAR
Hbs ye cevap
Hbs ye cevap - 10 ay Önce

Ben haber yazarını bilmem ama gezi de reisin evlerinde zor tuttuğu %50 den biri olarak 15 Temmuz'da meydanlar da aylarca nöbet tutan biri olarak söylüyorum biz devleti böyle ahmak bürokratlar yönetsin diye ipin ucundan almadık.Bunların hepsi Hain Vatan haini kimse birşey yapmazsa 155 i arayacam bunları ihbar edecem.

Kazım TURAN
Kazım TURAN - 10 ay Önce

Yazık ya bizim vergilerimizle adaya gidiyorlarrrr

Hbs
Hbs - 10 ay Önce

Medi habermisin kedi habermisin Senin gibi haber ajansları hala bu ülkede haber yapıyorsa Senın sucun degil Yargının ve Adetin boşluğudur Senin Gezi parkında Camılere Kasa kasa ücretsiz bira dağıtmaktan Tut 15 Temmuzda bu ülkenın Parcalanmasını Elınde viski pardağıyla Sen ve senın gibi Patron Bozuntularınız İzlrmıyordu Ben sana meydana okuyorum Hodrı meydan azcık kendıne güvenıyorsan sende benım yazdıklarıma cevap ver...Bilir bilmez 3kuruşluk şerefın içın 5 kuraşa haber yapma kendıne güvenıyorsan buyur

gol
gol - 10 ay Önce

kaçakçılık vatana ihanettir çimere yazıcam bu işi

burokrat
burokrat - 10 ay Önce

kimin parasıyla adaya gidiyor bunlar tüyü bitmemiş yetimin hakkı var bu işte

Paramedik
Paramedik - 10 ay Önce

112'de yaşananları da size ulaştırmak lazım neler neler var.

hbys sus
hbys sus - 10 ay Önce

bu sitenin sahibi 15 temmuz gazisi senin gibi yatmadı

Hakkımı Helal Etmiyorum!
Hakkımı Helal Etmiyorum! - 10 ay Önce

Bahsedilen zamanlarda ben İl dışından Hataya göreve gelen 112 personeliyim memleketimde hasta çocuğumu eşime emanet edip askerimin polisimin yanında olmak için Hatay'a göreve geldim.Şimdi haber de görüyorum ki Hatay personelleri çocuğum hasta yatağında bensiz yatarken Hatay personelleri tatilde şeznok da yatıyorlarmış.Hakkımı Helal Etmiyorum Yazık !


SIRADAKİ HABER