Hastane Yemekleri Alarm Veriyor

Sağlık kurum ve kuruluşlarında yemekler ile ilgili problemler devam ediyor.

Hastane Yemekleri Alarm Veriyor

Hastanelerde  çalışanlara sunulan yemeklerle ilgili şikayetler yoğun bir biçimde yaşanmaktadır.  Yemeklerde özen, hijyen, kalite ve yeterlilik konusunda yaşanan sıkıntılar sağlık çalışanlarının başlıca şikayetidir.Bunun son örneği Kırıkkale Karakeçili Devlet Hastanesinde meydana gelmiştir.

Şehriye pilavının içinden yarı pişmiş kertenkele çıkmıştır. Kırıkkale şubemizin bu durumu gündeme getirmesinin ardından İl sağlık müdürlüğü gerekli işlemleri başlatarak sorumlular hakkında cezai işlem uygulanacağını açıklamıştır.  

Hastane yemekleri konusunda Sağlık Bakanlığı mutlaka bir çalışma yapmalıdır. Özellikle  yemek veren firmalar çok sıkı denetlenmelidir. Yemeklerle ilgili olarak sağlık çalışanlarının memnuniyeti ve beklentileri belli periyotlarda anketlerle ölçülmelidir. 
 

Sevil
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kara kalpak
Kara kalpak - 2 yıl Önce

Batman bölge devlet hastanesinde çalışıyorum. Son 2 yılda 4 defa yemeklerden dolayı hasta ve personeller toplu halde zehirlendi, Yemeklerden kurt çıkıyor vs vs yemiyoruz cebimizden yemek yiyoruz buna rağmen hastane yemişiz gibi 3 öğün adımıza ödeme yapıyor. Personel yemek yesede yemesede o gün nöbetçi tüm personel yemek yemiş gibi firmaya ödeme yapıyor. Yazık gerçekten her kes bir yerinden tutmuş devleti soyuyor

Hemsire
Hemsire - 2 yıl Önce

Kırşehir devlet Hastanesi'nde yemeklerden taş ,cam ve kıl çıkıyor.

SIRADAKİ HABER