Hastane personeli hırsızlarla bir olup hastanenin eczanesini böyle soydu

İstanbul Fatih'te bulunan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nin eczanesi, hastanede çalışan 2 personelin yardımıyla güpegündüz soyuldu. 42 adet tıbbi malzemenin çalınıp Aksaray'da bulunan bir tıbbi malzeme satıcısına satıldığı olayla ilgili olarak 2'si hastane personeli 6 şahıs yakalanıp tutuklandı.

Hastane personeli hırsızlarla bir olup hastanenin eczanesini böyle soydu

Geçtiğimiz 7 ve 19 Aralık tarihinde yaşanan 2 ayrı hırsızlık olayıyla ilgili olarak Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri önceki hafta aldıkları suç duyurusuyla başlattıkları çalışmalarda 2'si hastane personeli 6 kişilik hırsızlık şebekesini ikinci hırsızlık girişiminde suç üstü yakalayıp gözaltına aldı.

Hastanenin eczanesinden tıbbi malzeme ve ameliyat sarf malzemelerini  güpegündüz koli ve sırt çantalarına yükleyip ardından garajda belirttikleri araçlarına koyarak çalan şebekenin daha sonra bunları Aksaray da bulunan bir Tıbbi malzeme satıcısına getirip devrettikleri tespit edildi.

SOYGUN ANI KAMERADAFatih İlçe ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda 26 aralık günü yakalanan şebekenin, hastane güvenlik kameralarından hırsızlık olaylarını nasıl gerçekleştirdiği dakika tespit edilirken, şebekenin uzantılarına yönelik polisin çalışmaları devam ediyor.

Milliyet

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2019, 03:20YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER