Hangi Taşeronlar Kadroya alınacak?

Hangi Taşeronlar Kadroya alınacak?

Hangi Taşeronlar Kadroya alınacak?
64. Hükümet'in geçtiğimiz günlerde açıklanan Eylem Planı'nda taşeron işçilerle ilgili takvim de duyuruldu. Eylem Planı'nda; alt işverenlik çerçevesinde asıl işlerde çalışanların, kamuda istihdam edilmesine yönelik düzenlemenin 3 ay içerisinde yürürlüğe gireceği kaydedildi.

Hangi Taşeronlar Kadroya Alınacak?
Kamu kuruluşlarında asıl işi yapan taşeron işçilerin kadroya alınmasına yönelik işlemler, 3 ay içerisinde tamamlanacak.  

Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesislerinde sağlık personeli olarak çalışan personel kadroya alınacak. Ayrıca Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesislerinde hizmet satın alınan cihazla beraber gelen sağlık çalışanları da kadroya geçirilecek. 


Tıbbi Sekreterlik bölümü mezunu olup da Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesislerinde veri elamanı statüsünde çalışan personel ve bu statüde olup da lise mezunu veya üniversite mezunu personel  kadroya alınmayacak.
Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesislerinde güvenlik ve temizlik personeli olarak görev yapan kişiler kadroya alınmayacak. 
Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesislerinde tıbbi sekreter çalıştırılmak üzere ihale edilen ve bu statüyle çalışan personelin kadroya geçip geçmeyeceği şu an için belli değil. 
Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesislerinde yaklaşık 3 bin personelin kadroya geçmesi bekleniyor.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER