Halk Sağlığı Müdürlüğü, Personelin Sağlığını Hiçe Sayıyor!

Halkın sağlığını korumak ve iyileştirmekle görevli olan Gaziantep Halk Sağlığı Müdürlüğü, kendi çalışanlarının sağlığını hiçe sayıyor.

Halk Sağlığı Müdürlüğü, Personelin Sağlığını Hiçe Sayıyor!

HARABE BİNAYA 28 BİN LİRA KİRA

Gaziantep Halk Sağlığı Müdürlüğü ilginç uygulamalara imza atıyor. Kurulduğundan bu yana Hürriyet Caddesi üzerindeki harabe bir iş hanında aylık 28 bin lira kira ile hizmet veren GHS Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde yeni bir binaya taşındı. Yaklaşık dört yıldır asansörleri çalışmayan, kamu binası olarak kullanılması mümkün olmayan binaya aylık 28 bin lira kira ödeyen Gaziantep Halk Sağlığı Müdürlüğü, ayrıca bu binaya 500 bin lira civarında da tadilat için harcama yaptı.ÇALIŞANLAR  AÇ VE  SOĞUKTAN ÜŞÜYOR!

Gaziantep Halk Sağlığı Müdürlüğü, İpekyolu üzerindeki yeni binasına taşındı ama sorunlar bitmedi. Bugüne kadar standart dışı bir binada çalışan personel bu kez de ulaşım, ısınma ve yemek sorunu ile baş başa kaldı. Henüz ısınma sorunu çözülmezken, yemekhanenin bulunmaması nedeniyle de personel adeta Nohut Dürümüne talim ediyor. Isınma sorununun çözülmesi için gerekli altyapının hazır olmadığı belirtilirken personelin aylarca soğukta çalışmak zorunda kalabileceği ifade ediliyor.

YÖNETİCİLERİN HABERİ VAR MI?

Gaziantep Halk Sağlığı Müdürlüğü’ndeki bu gelişmelerden Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı İrfan Şencan ve Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya’nın bilgisinin olup olmadığı merak ediliyor. Diğer taraftan yaşanan bu gelişmeler, kurum personelinin çalışma azmini ve verimini olumsuz yönde etkilerken, çalışanları mağdur eden yöneticilere tepki yağıyor. 

Haber657YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER