En çok hangi branştaki doktorlar kazanıyor?

Yapılan bir araştırmada branşlara göre hekimlerin yıllık kazançları belirlendi

En çok hangi branştaki doktorlar kazanıyor?

Kaliforniya’da bulunan, ulusal iş ve istihdam veri tabanı olan Glassmore’e göre; hekimler gelir düzeyi en yüksek olan meslek grubu olarak birinci sırada yer alıyor. 
Hekimliği takip eden diğer meslekler grupları ise: avukatlık, AR-GE Müdürlüğü ve Yazılım Geliştirme Müdürlüğü.
En Çok Kazananlar Ortopedistler
Medscape'in  Amerika’da yaptığı ve 26 tıp uzmanlığı alanını incelediği araştırmaya göre; pediatri uzmanlarının ortalama kazançları 204 bin dolar iken, ortopedi uzmanlarının yıllık kazancı (ortopedik ameliyatlar da dahil) 443 bin dolar.
Araştırmaya göre; ortopedistler 443 bin, kardiyologlar 410 bin, dermatologlar 381 bin, gastroentrologlar 380 bin, radyologlar ise 375 bin dolar ile yıllık gelir seviyesi en yüksek olan 5 uzmanlık alanını oluşturuyor. 
Pediatri ise 204 bin dolar ile gelir seviyesi en düşük olan uzmanlık alanı olarak son sırada yer alıyor.
Araştırmada ortopedi ve kardiyoloji alanı en yüksek gelir seviyesine sahip uzmanlık alanları olmasına rağmen, ankete katılan ortopedistlerin %44’ü, kardiyologların ise sadece %48’i kazançlarından memnun. 
Ankette memnuniyet seviyesi ölçülen diğer konular arasında; doktorların kendilerine zaman ayırıp ayıramamaları, hasta memnuniyeti,  muayene sürelerinin yeterliliği ve evrak işlerinin yoğunluğu gibi konular yer alıyor.medimagazin

Sevil
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER