Doktor hastayı dövdü iddiası

İstanbul’da Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde meydana gelen olay iddialara göre şöyle gelişti...

Doktor hastayı dövdü iddiası

Kemoterapi tedavisi gören Çetin Koyuncu, geçtiğimiz günlerde boynuna takılı ‘port katater’in çıkarılması, dikişlerinin alınması ve kontrol için Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gitti. Ama burada randevusu olmadığı gerekçesiyle Dr. Murat Yaşaroğlu ile tartıştı. Doktorun kendisini ve eşini darp ettiğini iddia eden Koyuncu ve Dr. Yaşaroğlu karakola giderek birbirlerinden şikâyetçi oldu. Hastane görevlileri, iddiaları sormak için aradığımız Dr. Yaşaroğlu’nun 9 günlük bayram tatiline çıktığını bildirdi.
Yaşadıklarını sosyal medyadan duyuran kanser hastası Koyuncu’nun eşi Funda Koyuncu şu iddialarda bulundu: “30 Mayıs’ta Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kontrol için gittik. Dr. Murat Yaşaroğlu’na durumu anlattım ama o bize randevumuz olmadığı için kontrol edemeyeceğini söyledi. Eşimin çok ağrı çektiğini söyleyerek yardımcı olmasını istedim. Hatta kendi doktorumuzun yönlendirdiğini anlattım. Bunun üzerine bilgisayar ekranına vurarak ‘çık dışarı’ diye bağırdı. Masasına ellerimi vurarak insanlığını kaybedip kaybetmediğini sordum. Masasından kalkıp bana doğru geldi, el hareketi yaparak ve bağırarak bana doğru hamle yaptı, tekerlekli sandalyede eşim müdahale etmeye çalışınca boğazına sarıldı, kolunu ters olarak büktü. Güvenlik gelince bizi dışarıya çıkardılar. Biz kendisinden şikâyetçi olduk, o da bizden olmuş.”

Milliyet

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2019, 21:59

Sevil
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER