DİPLOMALI TIBBİ SEKRETERLER KESİN ÇÖZÜM BEKLİYOR

Sağlık işçisi alımında diplomalı tıbbi sekreterlerin tercih edilmesi ve  kpss şartı, şehir hastanelerine başka illerin tercih edilmesi.6 yıl emek verdik.60 bin tıbbi sekreter işsiz çözüm bekliyor.

DİPLOMALI TIBBİ SEKRETERLER KESİN ÇÖZÜM BEKLİYOR

Özellikle Başta Atamalar olmak üzere sağlık işçisi alımında diplomalı tıbbi sekreterlerin tercih edilmesi ve  kpss şartı, şehir hastanelerine başka illerin tercih edilmesi.6 yıl emek verdik.60 bin tıbbi sekreter işsiz çözüm bekliyor.Cumhurbaşkanlığı sistemi ile kesin çözüm bekliyoruz.
Tıbbi Sekreter olarak emek verdik.Diplomalı sağlıkçı tıbbi sekreter olarak Aile sağlığı merkezinde gruplamadan dolayı diplomalı tıbbi sekreter olarak 5 yıldır çalışıyorum.Burdan sağlık bakanlığına yetkililere sesleniyorum cari giderleri sağlık bakanlığı kendisi öderse 2 Aile diplomalı tıbbi sekreter ekmek yer iş sahibi olur.aile hekimleri zaten maaşlarını alıyorlar.Aile sağlığı merkezinde doktorlar hesap işleriyle uğraşmaz hastalarla daha fazla ilgilenir.Türkiye geneli Aile sağlığı merkezilerinde hepsinde böyle gelen para belli giden para belli.Aile sağlığı merkezlerinde cari giderler fazla ödeniyor.her ay belli doktor başı toplanıyor diğer cepe yazık gunahtır.Aile hekimleri maaşlar 10-12 bin tl cari giderler A sınıfı 5200 B sınıfı 4700 ödeniyor.5 kişilik Aile sağlığı merkezinde doktor başı 1800 toplanıyor geri kalan cepe bunun Türkiye geneli araştırılmasını istiyoruz.Eğer sağlık bakanı cari giderleri kendisi öderse 2 sağlıkçı personel işe girer işsizlik azalır devlete güven daha artar.
YORUM EKLE
YORUMLAR
bekir nihat ateş
bekir nihat ateş - 1 yıl Önce

asm doktorlara verilen cari gider kesilsin giderler devlet tarafından karşılansın

Cucu
Cucu - 1 yıl Önce

6 yıldır asgari ücret ile asm de çalışıyorum. Ne para biriktirdim. Ne evlenebildim. Çok şükür yine de para size kalsın. Ama bizde emeğimizin karşılığını alamıyoruz diye feryat ediyoruz.

Saibe Çakır
Saibe Çakır - 1 yıl Önce

Tıbbi sekreter olarak iş bulamıyoruz . Başka bölüm mezunları bizim mesleğimizi vasıfsız elemanlar bizim mesleğimizi elimizden alıyor Alınan bu hakkın asıl bölüm mezunlarına verilmesini istiyorum Bu eğitim düzenlemelerinin devlet kontrolünde incelenip bu adaletsizliğe son verilmesini yetkililerden tüm eğitim mağdurları olarak rica ederiz

Macit macit
Macit macit - 1 yıl Önce

Zaten devlet bizi sınıflandırmada zorunlu kıldığı halde atamıyor ,tasoran olmasakta oyle düşük ucretlerki diplomamiz'la boyun eğmek zorunda kaldırıyoruz.Bence başlık ve gundem şu olmali "asmlerdeki tibbi sekreterlere kadro "gelsin,yıllar önceki gibi bizde atanmış olarak görev yapalim.

yeter artık
yeter artık - 1 yıl Önce

sağlık kurum işletme veya sağlık yönetimi mezunların baknlıkta tanımlanmalarını istiyoruz

Doga ballı
Doga ballı - 1 yıl Önce

Sadece hakkımız olanı istiyoruz devletimiz İcin bu cok kolay

Özlem özlem
Özlem özlem - 1 yıl Önce

Tıbbi sekreter olarak iş bulamıyoruz . Başka bölüm mezunları bizim mesleğimizi vasıfsız elemanlar bizim mesleğimizi elimizden alıyor Alınan bu hakkın asıl bölüm mezunlarına verilmesini istiyorum Bu eğitim düzenlemelerinin devlet kontrolünde incelenip bu adaletsizliğe son verilmesini yetkililerden tüm eğitim mağdurları olarak rica ederiz.. işimize sahip çıkıyoruz ve sizdende hakkınızı vermenizi istiyoruz

SIRADAKİ HABER