Denizli KHB da neler oluyor?

Denizli KHB da neler oluyor?

Denizli KHB da neler oluyor?
Hizmet Hareketine yakınlığı ile bilinenı DESADER (Denizli SağlıkDerneği) Başkanı ve Acıpayam Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Mustafa Ş.’nin görev süresi sonunda yeniden anlaşma imzalanmadı. Süreç içinde Kamu Hastaneleri Birliği yetkisinde Servergazi DH’de göreve başladığı ortaya çıktı.
 
 
Denizli’de faaliyet gösteren 45 adet sivil toplum kuruluşundan oluşan Denizli Demokrasi ve Hukuk Platformu, ocak 2014 tarihinde  Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nde Hizmete yapılan iftiralara sert tepki konulu toplantı yaptı. Platformun basın açıklamasında bulunduğu dönemde DESADER’de  platform içinde yer aldı. Bu süreç sonunda Denizli Sağlık Derneği Başkanı olan Op.Dr.Mustafa Ş’nin Acıpayam devlet hastanesi’nde Mart 2014 tarihinde sözleşmesi yenilenmedi. Görev süresi sonunda yeniden anlaşma yapılmayan Dr. Mustafa Ş.’nin  aynı dönemde hizmet harekete yakınlığıyla bilinen DESADER başkanlığı yaptığı gerekçesi ile paralel operasyon gereği yakınlık derecesinden dolayı dolaylı olarak görevden alındı iddiaları gündeme gelmişti.
Türkiye genelinde devlet içinde devlet kurmaya yönelik teşkilatlanma girişimi olan Paralel yapıya karşı başlatılan  kararlı operasyonlar sonunda Hizmet hareketine yakın ve içinde bulunanlara yönelik gözaltı Deneme Bonusu ve incelemeler arttığı dönemde sağlık sektöründe sürpriz haber gündemi sarstı. Acıpayam’da hizmet faaliyetlerine yakınlığıyla bilinen DESADER Başkanı  (daha sonra kapatıldı) Mustafa Ş’nin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı ve yetki alanı içinde olan Denizli Servergazi Devlet hastanesi’nde göreve başladığı öğrenildi.
Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği nin bu tasarrufu ise bazı çevrelerde değişik yorumlara sebep oldu. Haber merkezimize arayan bazı siyasiler Türkiye genelinde paralel. Operasyon ve hizmet faaliyetleri mercek altına alınırken benzer Acıpayam İlçesinde kadrosu bulunan ve başhekimlik görevi yaparken hizmete yakınlığıyla bilinen  DESADER başkanı olan bir doktorun, Acıpayam ilçe merkezinden alınarak il merkezinde Kamu Hastaneler Birliği yetkisindeki Servergazi Devlet hastanesinde görev başlaması mukafat mı yoksa nedir ? diyerek tepki gösterdi.


 

Acıpayam’da bir doktorun geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhinde cümle kullandığı için hakkında soruşturma açılmış ve açığa alınmıştı.


//www.denizlininsesi.com/mobil/haber/4653/acipayamda-hepsi-ust-uste.html

radmin

radmin


İletişim HesaplarıYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER