Defni geciktiren iki doktora dava

Vefat eden yakını için defin ruhsatı almaya gittiği sağlık ocağında nöbetçi doktorları bulamayan Ayşen Sarı şikâyetçi oldu. Nöbetçi doktor hakkında 2 yıla kadar hapis istendi

Defni geciktiren iki doktora dava
2 yıl önce ölen yakını İbrahim Seven'in defin ruhsatı için Bakırköy'de bir sağlık merkezine giden ancak doktor bulamayan Ayşen Sarı, iki doktordan şikâyetçi oldu. Cenaze ertesi gün toprağa verilebildi. Doktorlar Songül G. ve Elif Ö. hakkında "Görevi kötüye kullanmak"tan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

'GÖREV YERİNDE DEĞİLDİ'


Sarı, Adnan Menderes dönemi milletvekillerinden Seven'in yakınıydı. Ona bakıyordu. Seven, iki yıl önce öldü. Sarı da defin ruhsatı almak için Bakırköy'deki Sağlık Merkezi'ne gitti. Nöbetçi doktor Songül G. yerinde yoktu. Sarı defin ruhsatı alamadan sağlık merkezinden ayrılmak zorunda kaldı. Aynı gün bir süre sonra tekrar merkeze giden Sarı'ya, Songül G.'nin yerine bakan doktorun da yerinde olmadığı söylendi. Sarı, ruhsatı alamadığı için evine döndü. Cenaze de defnedilemedi. Sarı, sonraki gün İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'ne giderek istediği defin ruhsatını aldı ve cenazeyi toprağa verdi. Ardından da savcılığa şikâyette bulundu. Sarı, "İbrahim Seven, 08 Ağustos 2014'te saat 22.30'da vefat etti. Defin ruhsatını, Bakırköy 8 No'lu Aile Sağlık Merkezi'nden alamadım. Ertesi gün il sağlık müdürlüğünden aldım. Bu nedenle defin işlemleri uzun sürdü. Nöbetçi olduğu halde görevine gelmeyen doktor Songül G. ile görevini gereği gibi yapmayan hekim Sibel A.K.'den şikâyetçiyim" dedi.

ŞİKÂYETTEN VAZGEÇTİ AMA...
soruşturmanın ardından aile sağlık merkezinde görev yapan doktorlar Songül G. ve Elif Ö. hakkında "Görevi kötüye kullanmak" suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Dava sürecinde Sarı, şikâyetinden vazgeçse de sanıklar hakkındaki suçlama kamu davası olarak devam ediyor. Sibel A.K. hakkında ise dava açılmadı.

Sabah Gazetesi

radmin

radmin


İletişim HesaplarıYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER