BOLU SAĞLIK CAMİASI ve HALKI MÜDÜRÜNE SAHİP ÇIKIYOR

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve birçok makamda yöneticilik yapmış halen Bolu İl Sağlık Müdürlüğü görevini yürüten Dr. SeraceddinÇOM’u personeli bırakmak istemiyor.

BOLU SAĞLIK CAMİASI ve HALKI MÜDÜRÜNE SAHİP ÇIKIYOR

Son çıkan KHK ile değiştirilen sağlık sisteminde, yeni yapılanmaya göre yapılan Sağlık Müdür atamalarında bazı illerde halen belirsizlik devam etmekte. Bu illerin arasında yer alan, iki kez resmi olmayan duyurular ile Sağlık Müdürü belirlendiği basına yansıyan ve halen belirsizliği devam eden Bolu ilinde sağlık personeli artık bu belirsizliğin ortadan kalkmasını istiyor. Çalışanlar hem belirsizliğin ortadan kalkması hem de mevcut Sağlık Müdürleri Dr. SeraceddinÇOM’un sözleşmesi imzalanarak kalması yönünde imza kampanyası başlattılar.
Editörümüzün edindiği bilgilere göre uzun yıllardır yapılmayan birçok birikmiş iş, gerekli sağlık yatırımlarına çok kısa bir sürede başlanmış ve birçoğu bitirilmiş durumda. Sağlık personelinin başlatmış olduğu kampanyadaki yapılan yorumlar edinilen bilgileri doğrular niteliktedir. Yetkililer bu duruma duyarlı kalacaklar mı ilerleyen günlerde görülecektir.

İmza Kampanyasına Aşağıdaki Linkten Ulaşabilirsiniz:
https://www.change.org/p/umutmesut-gmail-com-dr-seraceddin-%C3%A7om-gitmesin

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER