Bartın Devlet Hastanesinde Sorun Var

Yeni Başhekim Abdullah Danışman’ın göreve başlamasının ardından 8 uzman doktor tayin isteyerek Bartın’dan ayrılırken Haziran ayında da birçok doktor ve sağlık çalışanının tayinlerini isteyerek başka şehirlere gitmeyi istedikleri sesli olarak konuşulmaya başladı.

Bartın Devlet Hastanesinde Sorun Var

Sağlık-Sen Bartın Şube Başkanı Naci Durmuş, Başhekim Abdullah Danışman yönetimin 4 aylık süre zarfında çalışanların huzur ve motivasyonunu bozan yönetim anlayışı ile ne amaçlandığının anlaşılır ve kabul edilebilir olmadığını söyledi.

Ortak akıl yürütülmeden, çalışanların görüşleri alınmadan uygulamaya alınan kararlar ve adaletsiz uygulamaların çalışma barışını bozduğunu ve personel arasında da ayrışmalar yarattığını kaydeden Durmuş, “Her zaman çalışanların yanında olduğumuz gibi bu konuda da sonuna kadar çalışanların yanında ve arkasındayız. Çalışanlar sahipsiz değildir, gerekirse her türlü platformda tepkimizi göstereceğimiz bilinmelidir.” Dedi.
 

Pazartesi gününden itibaren sağlık çalışanları ile süresiz oturma eylemi başlatacaklarını ve Çarşamba günü de hem sağlık çalışanları hem de vatandaşlarında katılımlarıyla bir basın açıklaması yapacaklarını kaydeden Durmuş, “Bartın’da görev yapan 8 uzman doktor tayinlerini isteyerek gittiler. Göğüs hastalıklarında tek doktor, Göğüs Cerrahı tek, Nöroloji tek, Cildiye tek, Kardiyoloji tek, Kadın Doğum 2 doktora düşüyor. Radyoloji uzmanı tek ve ultrason çekmek için de 40 gün süre veriliyor. Bu üzücü ve hazin bir tablo.” dedi.Durmuş asıl vahim ve Bartın’da ki sağlık hizmetlerini temelden etkileyecek durumun Haziran ayındaki tayin döneminde yaşanacağının da altını çizerek, “Asıl daha da yaralayıcı tablo Haziran ayında yaşanacak. Eğer gerekli önlemler alınmaz ve sağlık çalışanlarının sesine kulak verilmezse dönem tayini bekleyen sağlık çalışanı, doktor, hemşire, memur ve ebeler Bartın’ı terk edecekler. Bunun bir şaka ya da tehdit olduğu asla düşünülmemeli. Sağlık çalışanları mutlu olacakları şehirlerde görev yapmak istiyorlar. Sağlık çalışanlarına yönelik baskılar ve akıl almaz uygulamalar işi bu noktaya getiriyor. Korkarız ki Haziran ayında Bartın Devlet Hastanesi’nde adeta yaprak dökümü yaşanacak. Bununla beraber Bartın’da yaşanan olumsuzluklar Bartın’a gelmeyi düşünen az sayıdaki doktor ve sağlık çalışanlarına da olumsuz referans olacak ve hiç kimse Bartın’da görev yapmak istemeyecek. Suriye ve Irak’ta yaşananlardan dolayı mecburi görevlendirmeler o bölgelere yakın noktalara yapılırken Bartın’a Doktor ve sağlık çalışanı tayin edilmesi de imkansız hale dönüşecek.” dedi.

Öte yandan Bartın Devlet Hastanesi Acil Servis Bölümünde görev yapan çok sayıda çalışanın görev yerlerinin değiştirildiği öğrenildi.

Yine edinilen bilgilere göre bazı branşlardaki doktor randevuları en erken iki hafta sonrasına alınabiliyor.

Öte yandan tomografi ve röntgen sıralarının da aylar sonrasına verilebildiği iddia ediliyor.

//bartintv.com.tr/haberler/devlet-hastanesinde-neler-oluyor/2622

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2018, 13:44YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 12 ay Önce

BATI KARADENİZ'DE Kİ TÜM HASTANELER SORUNLU.BAKANLIK BU İŞE TOPTAN ELE ALMALI.İL ÖZEL İDARESİNDE Kİ TEKNİSYEN KARABÜK'DE HASTANE MÜDÜR YARDIMCISI YAPILIYOR.SAĞLIK BAKANININ BİZZAT KENDİSİ BATI KARADENİZ'E EL ATMASI GEREKİR,DİYE DÜŞÜNÜYORUM.SAYGILARIMLA.

SIRADAKİ HABER