Bakan Müezzinoğlu: Kapının önüne koyarız

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AKŞAM'ın manşetten duyurduğu Nusaybin’de 4 gönüllü UMKE mensubunun PKK’ya bilgi aktardığının tespit edilmesi ile ilgili, “Binler ile ifade edilen bir ekibin içinde ihanet eden, yanlış yapan insanın olduğu yerde bunlar olur.

Bakan Müezzinoğlu: Kapının önüne koyarız
Çürük diş gibi bunlar temizlenir ve kapının önüne konur. Yanlış yapan mutlaka bedelini öder. Ülkenin birlik ve beraberliğine, ülkenin bölünmez bütünlüğüne kasteden örgütlere destek veren hainler olursa gereğini yapar, hukuka teslim ederiz” dedi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Yunus Emre Aile Sağlık Merkezi'nin açılış törenine katıldı. Aile sağlık hizmetlerindeki yapılanmaya değinen Bakan Müezzinoğlu, “Her türlü sağlık sorununuzda artık Cumartesi ve Pazar günleri de sabah 08.00 akşam 20.00 çalışabilecek güçlendirilmiş Aile Sağlık Merkezlerini oluşturuyoruz. Aile hekimliğinde 22 bin olan hekim kadromuzu 2017 sonunda 30 bine çıkaracağız. Yalnız tedavi eden değil, sağlık alanlarında bilinçlendiren, sağlıklı yaşam kültürünün mensubu yapan bir anlayışla bu Aile Sağlığı Merkezlerimiz hizmet verecek” diye konuştu.Açılış töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Müezzinoğlu, AKŞAM'ın manşetinden 'gönüllü ihanet' başlığı ile gündeme getirdiği Nusaybin’de 4 UMKE gönüllüsünün PKK’ya bilgi aktardığının tespit edilmesine ilişkin olarak şunları söyledi:

İHANET EDEN KAPININ ÖNÜNE KONUR 

“Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerimizden (UMKE) son derece memnunuz ve son derece insani, vicdani ve mesleki anlamda güzel hizmetler yapan bir ekibimiz var. Binler ile ifade edilen bir ekibin içinde ihanet eden, yanlış yapan insanın olduğu yerde bunlar olur. Çürük diş gibi bunlar temizlenir ve kapının önüne konur. Yanlış yapan mutlaka bedelini öder. Ülkenin birlik ve beraberliğine, ülkenin bölünmez bütünlüğüne kasteden örgütlere destek veren hainler olursa gereğini yapar, hukuka teslim ederiz. Bu arkadaşlar da hukuka teslim edilmiştir. Bizim denetim ve incelemelerimiz, şu anda Sağlık Bakanlığı olarak 565 bin kişilik sağlık ekibiyle çalışıyoruz. Bu ekibin içinde hatası ve eksiği olan olacaktır. Hata ve eksik boyutu farklı, ihanet boyutuyla değerlendirilenler farklıdır. İhanet edenler de hukuk çerçevesinde cezasını alacaktır. Bu emniyet ve istihbaratın, bizim günlük takiplerimiz sonucunda mutlaka yanlış yapan görülür. Duyarlı bir yapı, bunu birincide yakalamasa ikincide yakalanır.”

Akşam GazetesiYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER