ASM'lere acil vakalar için 'Mini Acil'ler yapılacak!

Sağlık Bakanlığı acil servislerinde yaşanan yoğunluğun giderilmesi için yeni bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor.

ASM'lere acil vakalar için 'Mini Acil'ler yapılacak!

Aile Sağlık Merkezleri'nde acil vakalara müdahale için mini 'Acil Üniteler' oluşturulacak. Bu kapsamda aile hekimleri çok daha aktif görev alacak.

Aile Sağlık Merkezleri, tıp teknolojisi, tıbbi cihaz ve ekipman açısından geliştirilecek.Aile Sağlık Merkezleri'nin ilk etapta 23.00'e kadar hizmet vermesi planlanıyor.

Pilot uygulama, önümüzdeki aylarda İstanbul, Edirne ve Bartın'da başlatılacak. Yeni sistem, bir yıl içinde ülke geneline yayılarak çalışmalarını sürdürecek.

AKŞAM
Doruk ÇAKAR

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2018, 12:40YORUM EKLE
YORUMLAR
Tıbbi Sekreter
Tıbbi Sekreter - 11 ay Önce

Aile Sağlığı Merkezleri sadece ebe,Hemşire,Doktordan ibaret değildir. Burada en önemli görev statüsü Tıbbi Sekreterdir. Ama her nedense sözde bir girişim var yazıda bir rolümüz yok varmı yız yokmu yuz belli değil bir baba yiğit ne zaman çıkacak bizleri var sayacak ASM lerde kimler çalışıyor daha bilmiyorsunuz düzenleme yapılmıyor tüm meslektaşlarım bundan mağdurlar Taşerona kadroyu verdiniz yardımcı işler tam destek kadro, asıl işi yapanlar kadro alamadılar bu çalıştığımız birimler kamu değil mi özel mi bizler neden seçenek kapsam dışıyız. açıklama yapın...sonra gelin mini acile...!

SIRADAKİ HABER