Altın fiyatlarında artış durdurulamıyor!

Haftanın ilk gününe artışla başlayan altın fiyatları 248,4 lira seviyesinde dengelendi. İstanbul Kapalıçarşı'da, cuma günü kapanışta çeyrek altın 401 lira, Cumhuriyet altını 1.641,00 liradan satılırken, 24 ayar külçe altının gram fiyatı ise dünkü kapanışa göre yüzde 0,81 artışla 246,00 liradan işlem gördü. Peki çeyrek altın bugüne nasıl başladı? İşte 6 Mayıs altın fiyatları...

Altın fiyatlarında artış durdurulamıyor!

Altın fiyatları haftanın ilk gününe artışla başladı. Haftanın kapanış gününde 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 0,81 artışla 246 liradan tamamladı. Gram altın bugün ise 248,4 lira seviyesinde bulunuyor. Peki çeyrek altın ne kadar? İşte 6 Mayıs güncel altın fiyatları…

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI 

Gram altın: 248,4 lira

Çeyrek altın: 410 lira

Cumhuriyet altını: 1.672 lira

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZALTIN DEĞER KAZANCINI BEŞİNCİ AYA TAŞIDI

Gram altın, özellikle dolar kurundan bulduğu destekle geçen ay pozitif bir seyir izledi. Nisan ayına 230 lira seviyelerinden başlayan gram altın, yükseliş eğilimini sürdürerek bu yılın en yüksek seviyesi olan 247 lirayı görmesinin ardından, nisanı yüzde 6,6 primle 246,1 liradan tamamladı.

Gram altın, bu performansı ile değer kazançlarını üst üste 5'inci aya taşırken bu dönemde yatırımcısına yüzde 20,2 getiri sağladı.

Yatırım Finansman Menkul Değerler Yatırım Danışmanlığı Yönetmen Yardımcısı Vahap Taştan, son dönemde ons altındaki zayıf duruşa karşın, dolar kurunun değer kazanmasının gram altın fiyatının yukarı trendini korumasına neden olduğunu kaydetti.

Sözcü

Sevil
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER