Adaylar Tepkili: Sağlık Bakanlığı 9 Bin Personel Alımı Tercih Kılavuzu Hala Yayımlanmadı

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan yaptığı açıklamalarında Sağlık Bakanlığının 27 bin personel alımı yapacağını ve bu alımların 9'ar bin olmak kaydı ile 3 ilan yayımlanmak sureti ile yapılacağını ifade etti. Bakan Demircan ilk 9 binlik alımın ilk ilanının Nisan ayında yayımlanacağını belirtmişti. Nisan ayına girildi ve ilk hafta geçti. Adaylar bu duruma tepkili.

Adaylar Tepkili: Sağlık Bakanlığı 9 Bin Personel Alımı Tercih Kılavuzu Hala Yayımlanmadı

Bilindiği gibi Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamalarında kamu kurum ve kuruluşlarının personel eksikliklerinin giderilmesi için toplam 110 bin personel alımı yapacaklarını ifade etti. 

Başbakan Binali Yıldırım açıklamalarında Sağlık Bakanlığının personel alımı yapacağını ve alım yapılacak olan sayının da 36 bin olduğunu ifade etmişti. Bunun üzerine Sağlık Bakanı Ahmet Demircan da bir açıklama yaptı ve ilk etapta 27 bin personel alımı yapacağını ifade etmişti. 

KONTENJANLAR DA AÇIKLANDI


 Sağlık Bakanı Ahmet Demircan bu açıklamalarının ardından haftalar öncesinde bir açıklama daha yapmış ve ilk alımların yani ilk 9 bin personel alım ilanının yakın zamanda yayımlanacağını ifade etmişti. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın açıklamalarının ardından Sağlık Bakanlığı 9 bin kadro dağılımını açıkladı. 


Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan kadro dağılımına göre Sağlık Bakanlığı net sayı 9 bin personel alımı yapacağını duyurdu. Bu bağlamda Sağlık Bakanlığının lisans düzeyinde 5582 personel alımı yapacağı ifade edildi. Tüm bunların yanı sıra söz konusu kadro dağılımında 950 lise mezunu hemşire alımı da yapılacağı ifade edildi. 

ADAYLAR TEPKİLİ

Beklenen Sağlık Bakanlığı 9 bin personel alımı tercih kılavuzu kadro dağılımının yayımlanmasına rağmen hala yayımlanmadı. Adaylar bu durum hakkında tepkili. Sosyal paylaşım platformlarında beklenen tercih kılavuzunun yayımlanmasından dolayı tepkilerini belli ediyorlar ve tercih kılavuzunun bir an önce yayımlanmasını talep ediyorlar. Bu bağlamda kılavuz yayımlandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

KAMUPERSONELİ.NET
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER