'3600 ek gösterge başka bahara kaldı'

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, yaklaşık 1.6 milyon kamu personelinin merakla beklediği 3600 ek göstergenin başka bahara kaldığını söyledi.

'3600 ek gösterge başka bahara kaldı'
Yerel seçimlere sayılı günler kala, 3600 ek göstergeye ilişkin düzenlemeye ilişkin tartışmalar sürüyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, 3600 ek göstergeye ilişkin düzenlemenin seçimlerden sonra ele alınacağına ilişkin açıklamalarına rağmen, başta dört meslek grubu olmak üzere kamudaki ek gösterge bekleyişleri sürüyor. Milletvekilleri de konuyu açıklamaları ile gündemde tutuyor.CHP Niğde Milletdvekili Ömer Fethi Gürer de, 3600 ek göstergeyle ilgili beklentiler konusunda bir yazılı açıklama yaptı.


Gürer, seçim gezileri kapsamında memurların en çok sorduğu sorulardan birinin ek 3600 gösterge olduğunu belirtti. Gürer, “24 Haziran seçimlerinden önce seçime katılan partiler iktidar olduklarında ek 3600 gösterge sözü verdiler. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; polis, öğretmen, din görevlisi ve hemşirelerinde aralarında bulunduğu memurlara, 3600 ek gösterge sözünü seçim sonrası uygulayacaklarını söyledi. Cumhurbaşkanı olarak ikinci 100 gün vaatleri içine öğretmenler için 3600 ek gösterge uygulaması yapılacak diye yazdı. İkinci 100 günde doldu. 3600 ek gösterge yine uygulanmadı. AKP sözcüleri bu seçim sonrası 3600 ek gösterge sözünü yine verdiler ama hangi seçim sonrası onu bilen yok. 3600 ek göstergeyi istese Cumhurbaşkanı bir KHK ile yarın uygular. Memurlar, verilen sözler yerine getirilmediği için kırgınlar, ek gösterge dahil CHP olarak iktidar olduğumuzda tüm çalışanların sorunları önceliğimiz olacak ve çözeceğiz. EYT, taşeronda kalanlar, stajer ve çırakların işe başlama tarihinin sigorta başlangıç tarihi olması, SGK öncesi kadın doğum borçlanması ve intibak düzenlemesi ile kadro ve atama sorunu yaşayanların sorunlarını çözeceğiz. Eşit işe eşit ücret ve kadro düzenlemesi sağlayacağız” dedi.

Kaynak : SGK Rehberi 

Sevil
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER