2016 YILI LİSANS TAMAMLAMA NASIL OLACAK?

2016 YILI LİSANS TAMAMLAMA NASIL OLACAK

2016 YILI LİSANS TAMAMLAMA NASIL OLACAK?
Sağlıkta Lisans tamamlama 2015 yılında başladı başlamasına  büyük bir hayal kırıklığına beraberinde getirdi. Bırakın beklenileni karşılamayı yüksek kayıt ücretleri mezuniyet sonrasında alınacak diplomalarla üst öğrenim alınamayacak olmasıda çabası bunun yanında herkesin hayal ettiği  Paramedikler için Paremediklik lisans programı açılmadı. ATT’lerin büyük çoğunluğunun mezun olduğu iş güvenliği önlisans programı lisans tamamlamaya dahil bile edilmedi,  öğrendiğimiz kadarıyla sendikalar elde ettikleri başarının çığırtkanlığını yapa dursunlar bu sene ne kontenjanlar için ne de bölüm genelinde artış olmasıyla ilgili bir çalışma şuan için yok bu fiyaskolarla  ile 2016 da yine hevesimiz kursağımızda  kalacak gibi görünüyor. 
 


 
2015 yılında açılan  bölümler sanki; okuyun işte ne gerek var verdik işte bölümleri der gibi birşeydi. Taleplere cevap vermeyen bu bölümler. Kendi alanımızın bölümünü okumak yerine başka dalların bölümlerini okumaya zorunlu bırakılıyoruz. 
2016 yılı için büyük beklentideyiz umarım beklentilerimiz boşa çıkmaz 2015 yılında olduğu gibi 2016 yılında SAĞLIKSIZ LİSANS TAMAMLAMA olmaması dileğiyle.


www.medihaber.com/ÖZELYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER