11 yaşındaki çocuğun ölümü nedeniyle 3 doktor yargılanacak

Bilecik’te geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden 11 yaşındaki EmirhanElmas’ın tedavisinde ihmali bulunduğu iddia edilen 3 doktor hakkındaki şikayete soruşturma izni vermeyen idarenin bu kararını Eskişehir Bölge İdare Mahkemesi bozdu. Haklarında soruşturma açılacak olan doktorlar, savcılıkta ifade verecek.

11 yaşındaki çocuğun ölümü nedeniyle 3 doktor yargılanacak
14 Temmuz 2015 tarihinde İstasyon Mahallesi’nden Bilecik’e seyir halinde olan minibüsten inen ve yolun karşısına geçmek isteyen 11 yaşındaki Emirhan Elmas’a otomobil çarpmış, Emirhan, kazada ağır yaralanmıştı. Emirhan Elmas, Bilecik Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınmış ve yaklaşık 4 saatlik tedavinin ardından Eskişehir’e sevk edilmişti. 2 hafta sonra hayatını kaybeden Emirhan’ın organları 4 çocuğa bağışlanmıştı.


Emirhan’ın ailesi, çocuklarının Bilecik Devlet Hastanesi’nde çok uzun süre bekletildiğini, 4 saat sonra başka bir hastaneye sevk edildiğini belirterek, bu gecikme ve ihmalden dolayı 3 doktor hakkında şikayette bulunmuştu. Aile, şikayet dilekçesinde, “Genel olarak hastanede neden 4 – 4,5 saat bekletildik? Uzman doktor neden geç geldi ve niye müdahale etmedi veya edemedi? Eskişehir’de uygun hastane bulunmadı ise niye hastane seçimi için bize inisiyatif sunuldu? Böyle önemli vakalar için hiç bir hastanede o an için hiç mi boş yer yok? İl hastanemizde neden hastamıza müdahale edecek teknik ekipman ve uygun hekim yok?” ifadelerini kullanmıştı.
Ailenin şikayeti üzerine idare tarafından başlatılan soruşturma sonucu doktorların kusuru olmadığı gerekçesi ile yargılanmalarına izin verilmedi. Haberin devamı için erişime tıklayınızYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER