11 Bin Sağlık Personeli Görev Alacak!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapımı devam eden Bilkent Şehir Hastanesinde incelemelerde bulundu ve orada hastane personeli ile yapılan değerlendirmelerden bahsetti. İşte konuya yönelik olarak merak edilen tüm detaylar sitemizde.

11 Bin Sağlık Personeli Görev Alacak!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapımı şuanda devam eden Bilkent Şehir hastanesinde incelemeler yaptı.

Bakan Koca hastanedeki sağlık hizmetleri kadar kampüse ulaşım ve vatandaşların hastane içerisinde bir yerden bir yere geçişi de en önemli önceliklerinden biri olduğunu sözlerine ekledi.

Dünyanın tek seferde inşa edilen en büyük hastanesi olan Bilkent Şehir hastanesinin açılışı için sona gelindiği açıklandı.

Ayrıca yapımına 2015 yılında başlanan Bilkent Şehir hastanesi Kasım sonundan itibaren aşamalı olarak hizmete girecek.

Sağlık Bakanı Koca ise hastane inşaatına giderek incelemeler gerçekleştirdi.

Bakan Koca kamu- özel işbirliği modeli ile hayata geçirilen 32 projeden biri ola Bilkent Şehir hastanesinin Türkiye'nin sağlık vizyonunu yansıtan en önemli örneklerden biri olduğunu ifade etti.

Hastaneye ulaşım için yeni köprülü kavşak ile yolların inşa edildiğini toplu taşıma konusunda düzenlemelerin yapıldığını ifade ederek açıklamada bulunan Bakan Koca;
 
"180 dönüm arazide vatandaşlarımızın bir yerden diğer yere geçişini çok iyi planlamamız ve hızlı bir yaklaşım içinde olmamız gerekiyor. Bunun için tüm hazırlığımızı yapıyoruz" dedi.

11 bin personelin Bilkent Şehir hastanesinde görev alacağını ifade eden Bakan Koca açıklamasında;

"Bilkent Şehir Hastanesi; Mersin, Yozgat, Isparta, Adana, Kayseri ve Elazığ’dan sonra hizmete giren 7. şehir hastanesi olacak.

3 bin 704 yatak kapasitesiyle dünyanın en büyük üçüncü sağlık kompleksi olan hastanede günlük 40 bin hasta tedavi görecek.

6 bini tıbbi personel olmak üzere toplamda 11 bin çalışanın hizmet vereceği hastanede 131 ameliyathane, 706 yataklı yoğun bakım ünitesi, 38 yataklı diyaliz merkezi yer alıyor.

Yine Türkiye’nin en büyük laboratuvarını içinde barındıracak olan hastanede tüm hizmetler dijital ortamda yürütülecek.

Kampüste ambulans helikopterler için de 2 ayrı heliport yapıldı." dedi.

www.attyiz.biz.tr
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER