100 BİN TIBBİ SEKRETER 14 MARTTA MÜJDE BEKLİYOR

TIBBİ SEKRETER 14 MARTTA MÜJDE BEKLİYOR

100 BİN TIBBİ SEKRETER 14 MARTTA MÜJDE BEKLİYOR

Şehir Hastanelerine Hizmet alımında diplomalı tıbbi sekreterlerin tercih vermesi 100 Bin Aile mutlu olacaktır.
ASMde Tıbbi Sekreterler için yapılacak düzenlemede özlük hakları ve maaş düzenlemesinde yine Tıbbi Sekreterler mutlu olacaktır.Dört Yıl Sağlık Meslek Lisesinin Tıbbi Sekreterlik Bölümünü ve 2 Yıl Tıbbi Dokümantasyon Ve Sekreterlik Programını bitiren,tıbbi sekreterler Hastaneler, Halk sağlığı müdürlüğü Toplum sağlığı merkezlerinde iş alanı geniş olmasına rağmen atanamıyor.
Tıbbi sekreterler hak ettikleri haklarını savunmak için Meclise soru önergeleri ve meclis araştırmaları ye yine eylemlerle seslerini duyurmaya çalıştılar.Belkide Türkiye’de hiçbir meslek grubu bu kadar mücadele vermemiştir.
Şehir Hastanelerine Nasıl Başvuru yapılacağı merak konusu oldu. Sayın Bakanın Açıklamalarında 4/D hizmet alımında Tıbbi sekreterler fazla alınacağını dile getirilmişti.Şimdi ise İşkurdan nasıl Başvuru yapacaklarının sorusunu arıyorlar.İşkurdan onların adı altında alım yapılmasını arz ediyorlar. Bazı illerde Tıbbi sekreterler az bazı illerde fazla nasıl tercih verilecek…100 bin Ailenin mağduriyetinin giderlmesini istiyoruz.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER