Güncel

Sandık görevlisi başkan ve üye ücreti 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ne kadar olacak?
Sandık görevlisi başkan ve üye ücreti 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ne kadar olacak?

YSK 31 Mart 2019 sandık görevlisi ücretleri belli oldu mu? 31 Mart yerel seçimlerinde görev yapacak başkan ve üyeler ne kadar seçim görevlisi ücreti alacak? Birinci derece, ikinci derece, üçüncü derece görevli, hizmetli ve şoför ne kadar ücret alacak? Yüksek Seçim Kurulu YSK 31 mart mahalli seçimlerine sayılı günler kala sandık görevlileri ve sandık üyeleri ücretlerini açıkladı. 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerde görev alacak kişilere ne kadar ücret verilecek? Sandık görevlisi ücretleri nereden alınacak?

HALK SAĞLIĞI HİZMETLERİNE YÖNELİK LABORATUVARLARIN  ÇALIŞMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK
HALK SAĞLIĞI HİZMETLERİNE YÖNELİK LABORATUVARLARIN ÇALIŞMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK

HALK SAĞLIĞI HİZMETLERİNE YÖNELİK LABORATUVARLARIN ÇALIŞMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK BİRİNCİ BÖLÜM

Sağlıkta kontrol yapay zekâyla
Sağlıkta kontrol yapay zekâyla
Yeni Ankara Sağlık Müdürü
Yeni Ankara Sağlık Müdürü
Başhekim İstifa Etti
Başhekim İstifa Etti
Acilde  neşterli dehşet
Acilde neşterli dehşet

Adana'da sağlık meslek lisesi öğrencisi iki kız arkadaşın sosyal medyada birbirlerinin canlı yayınlarını sabote etme kavgası acil serviste yüz yüze kavgaya dönüşünce, kızlardan birinin diğerini neşterle kestiği ileri sürüldü

Sürücülerin çekilmemesinde ambulans şoförlerinin de etkisi var
Sürücülerin çekilmemesinde ambulans şoförlerinin de etkisi var

Geçtiğimiz günlerde ambulansa yol vermeyen trafik magandasının görüntüsü gündemin en çok konuşulan konularından biri olmuş, ambulansın siren ve çakarlarına rağmen kenara çekilmeyen sürücü büyük tepki görmüştü. Söz konusu olayın ardından "Türkiye’de ambulanslara neden yol verilmiyor?" sorusu sıkça tartışılmaya başlandı. KBB ve Odyoloji Uzmanı Doç. Dr. Hayriye Karabulut, konunun tek taraflı düşünülmemesi gerektiği uyarısında bulunarak, "Ambulans şoförleri açık yolda da oldukça sıkışık trafikte de aynı sireni kullanıyor. Halbuki araçta farklı frekanslardan elde edilmiş ve insanın psikolojisi üzerinde etkisi kanıtlanmış çeşitli siren sesleri var. Sorun, bazı ambulans şoförlerinin nerede hangi sireni kullanmaları gerektiğini bilmemelerinden" açıklamasında bulundu.