Sağlık çalışanlarına Ek Ödeme Müjdesi...

Şubat ek ödemelerinde ne kadar artış olacak ?

Sağlık çalışanlarına Ek Ödeme Müjdesi...
28 Ocak 2016 Perşembe 18:56

3.Toplu sözleşme mutaabakatinda yer alan Sağlık Personeline Ek Ödemelerin Arttırılması Hakkında Resmi Yazı

 
Üçüncü seviye acil servis ve üçüncü seviye yoğun bakımlarda görev yapanlar için Toplu Sözleşme hükmü çerçevesinde verilecek % 10 ek puanla birlikte 14/02/2013 tarihli ve 28559 (Mükerrer) sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna Bağlı Sağlık Tesislerinde Görevli Personele Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelik uyannca ek puan alanlara söz konusu ek puanlar verilmeye devam edilecektir.

ikinci ve üçüncü basamak sağlık tesislerinde çalışan ve 209 sayılı Kanunun 5 inci maddesi kapsamında ek ödeme yapılan personele mezkur Yönetmelik kapsamında yapılacak ek ödemelerde ayda 5 güne ve yılda toplam 10 güne kadar kullanılan yıllık izin süreleri aktif çalışma gün katsayısının hesaplanmasında “çalışılmayan gün” kapsamında değerlendirilmeyecek ve ilgili personelin aktif çalışma gün katsayısından düşülmeyecektir. Bu süreler için personele sağlık tesisi puan ortalaması üzerinden, hâlihazırda görev yaptığı birim için öngörülen kadro unvan katsayısı ve tavan ek ödeme katsayısı dikkate alınarak ek ödeme yapılacaktır.

209 sayılı Kanunun 5 inci maddesine istinaden yürürlüğe konulan Yönetmelikler eki listelerde tabip dışı personel için öngörülmüş olan hizmet alanı – kadro unvan katsayıları, 0,05 puan eklenmek suretiyle uygulanır.” hükmünün uygulanmasına yönelik olarak;

ikinci ve üçüncü basamak sağlık tesislerinde çalışan personele mezkur Yönetmelik kapsamında yapılacak ek ödemelerde Ek-2 ve Ek-3 sayılı tablolarda tabip dışı personel için öngörülen kadro unvan katsayıları 0,05 puan arttırılarak uygulanacaktır.
İLGİLİ RESMİ YAZI AŞAĞIDADIR
Kaynak Sağlıkplatform


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Aydın - 2 yıl önce
Habere ve müjde diye sunulan şeye bak.!!...Sanki tavandan alıyoruzda bir işimize yarayacak..Sabitten alıyoruz yıllardır huuuuuuu...
Avatar
SEZA - 2 yıl önce
aralik ayi ek ödemem 25tl.....yanliş anlaşilmasin haaa ne izin kullandim ne rapor...birde 24 saat ek mesaim var..şu haberleri okuyan 300 500 tl aliyoruz zannedecek
Avatar
sağlık memuru - 2 yıl önce
2. basmak, 3. basamak ve aile sağlığı merkezi çalışanları sağlık bakanlığının öz evlatları. i̇lçe hastaneleri, tsm lerde çalışan personel yıllardır madur. onların durumu akıllara bile gelmiyor. ne diyelim bu kaymağı yiyenlere hayırlı olsun..
Avatar
SEZA - 2 yıl önce
bunlarin yerine ek ödemelere bi taban belirleyin de hastaneler çalişanlarinin hakkini sömüremesin
Avatar
ika - 2 yıl önce
döner kandırmacası
Avatar
Sağlk tekn - 2 yıl önce
i̇çedevlet hastanelerindeki personel döner performansın ne olduğunu unuttu. her ay komik raka lar...
Avatar
Sağlikci - 2 yıl önce
bizim hastanede döner önce dr lere dağıtılıyor. bize bişey kalmıyor. 10-20-30 tl.. komedi. akşama kadar zam yap.. 4 sene önceki dönerin aynısını alıyorum
Avatar
hemşire - 2 yıl önce
türkiyenin büyük hastanelerinden birinde çalışıyorum.permormans yokki katsayısı artsın.50-110 arası performans alıyoruz kaç aydır.neyin mutabakatı bu.kandırmaca.