İşte Unvanlara Göre Zamlı Temmuz Maaşları

UNVANLAR İTİBARİYLE 2019 TEMMUZ AYI ZAMLI NET MAAŞLARI

İşte Unvanlara Göre Zamlı Temmuz Maaşları

Enflasyon rakamlarının dün açıklanmasıyla, kamu görevlilerinin 15 Temmuz 2019 tarihinde alacakları aylık net maaş miktarları da belli oldu. Zamlı ilk maaşlarını 15 Temmuz 2019’da alacak olan kamu görevlilerine, maaş artışından kaynaklı 14 günlük (1-14 Temmuz) fark ise ayrıca ödenecek. Maaş zammı sonrası kamu görevlilerinin 15 Temmuz net maaş miktarları konusunda bilgi olması bakımından, örnek seçtiğimiz bazı unvanlara ilişkin olarak %15 ve %20 vergi dilimlerine göre,  memurunyeri.com farkıyla hazırladığımız Tabloya aşağıda yer verilmiştir. Zamlı 15 Ocak 2019 net maaşları (eş ve çocuk yardımı hariç) Tablo, bekar (veya eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre hazırlanmış olup, eşin çalışmıyor olmasına ve/veya çocuk sayısı ile yaşlarına göre aylık net maaş miktarı tabloda gösterilenden daha fazla olabilecektir.
NOT: *Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır. *Döner sermayeden yararlananlar için, sabit döner sermaye ödemesi (net ek ödeme miktarı kadar) hesaplamaya dahil edilmiştir. *Çalışılan yer, kurum ve hizmet bölgesinden kaynaklı ödeme fazlalıkları dikkate alınmamıştır. *Sendika aidatı, toplu sözleşme ikramiyesi, sosyal denge tazminatı ve ikramiye ödemeleri, ek ders ücreti ödemeleri ve yabancı dil tazminatı hesaplamaya dahil edilmemiştir. *Akademik personel için, eğitim öğretim ödeneği hesaplamaya dahil edilirken görev yerlerinden kaynaklı ödeme farklılıkları dikkate alınmamıştır. *BES kesintileri dikkate alınmamıştır. Memurunyeri.com

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 21:44

Sevil
YORUM EKLE
YORUMLAR
sağlıkçı
sağlıkçı - 3 yıl Önce

20 yıldır sağlıkçıyım 4800 rüyamda görmedim. Kurumlar arası en düşük ücret sağlıkçılarda, çünkü bakanlık yıllardır kurum olarak zam yapmadı.
Sabitler sigortaya yansımıyor, bu yüzden hiç kimse emekli olmuyor. 2014 sonrası önlisans mezunlara lisans tamamlama hakkı verilmelidir.
Sabitler doktorlarla eşit olmalıdır.

SIRADAKİ HABER