Doktora emekli maaşı müjdesi

AK Parti, aldıkları emekli maaşları öğretim üyesi, hâkim ve subayların altında kalan doktor ve dişçiler için harekete geçti..

Doktora emekli maaşı müjdesi

Torba Yasa Teklifi yasalaştığında emekli doktor ve dişçi maaşlarında 2 bin liraya kadar bir artış olacak. Teklif şu düzenlemeleri içeriyor:

- EMEKLİ MAAŞLARI: Doktor ve diş hekimi emeklilerine aylıklarına ilaveten ek bir ödeme yapılacak. Bu durumda uzman hekim ve dişçilerin maaşı yaklaşık 2 bin, uzman olmayanlarınki ise bin 335 lira artacak.

- YILDA 60 GÜN YIPRANMA: Sağlık çalışanlarına mesleki yıpranmalarından dolayı ek ödeme tavanları esnetilecek. Sağlık çalışanlarıyla tabip öğretim elemanlarına da ek ödeme yapılacak. Sağlık çalışanlarına bir yıllık çalışmalarına 60 gün fiili hizmet süresi zammı verilecek. 24 yıl çalışan 4 yıl erken emekli olma hakkına sahip olacak.

- USHAŞ KURULUYOR: Sağlık turizminin geliştirilmesi için Uluslararası Sağlık Hizmetleri unvanıyla bir anonim şirket (USHAŞ) kurulacak. Şirketin kuruluş sermayesi 10 milyon lira olacak.

- YÜZDE 50 PERSONELE DAĞITILACAK: Uluslararası sağlık hizmetleri kapsamında elde edilen gelirin yüzde 50'sine kadar olan kısmı bu hizmetlerde görev alan personele ek ödeme olarak dağıtılabilecek.- ESNEK ÇALIŞMA: Doktor, diş tabibi ve tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar tarafından verilen sağlık hizmetleri için bütçeleri ayrı olmak şartıyla sağlık kuruluşları arasında iş birliği yapılabilecek ve personelin esnek çalışabilmesi sağlanacak.

- BİRDEN FAZLA SAĞLIK KURUMU: Tabip, diş tabibi ve tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar, birden fazla sağlık kurum ve kuruluşunda Sağlık Bakanlığınca yapılan istihdam planlamaları çerçevesinde çalışacak.

https://www.sabah.com.tr/gundem/2018/07/19/doktora-emekli-maasi-mujdesi

.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 17:10YORUM EKLE
YORUMLAR
Bu mudur
Bu mudur - 1 yıl Önce

Bu mudur . Zaten bakanlık dr bakanlıgı olmustu. Dıger saglık calısanlarının bırsey beklemesı sacmalık olurdu

hemşire saglık memuru
hemşire saglık memuru - 1 yıl Önce

işiniz gücünüz vır vır vır başta başkan olmak üzere yönetim ,il başkanları kısaca topunuz istifa edin çünkü sendika olarak hiç bir varlık gösteremiyorsunuz bu yapılan haksızlıklara sağlık personelinin elinde ne varsa alındı kamuda hizmetlerinin karşılığını alamayan en düşük maaşı alan bizleriz. bir astsubay 6 tl ,bir polis 5 tl,bir ögretmen 5 tl ,bir vaiiz 5 tl alırken bizler 3.500 tl alıyoruz gece gündüz tatil darbe,doğal afet salgı hastılık demeden 24 saat esasına göre çalıaşnların hali sayenizde bu işte.kısaca lafı fazla uzatmadan istifa edin.yada bir seyler yapın grev mi iş yavaşlatmak mı vb çünkü boş laflarla gemi yürümüyor.yakında sağlık sen üyesi diye bir sey kalmıyacak

Murat Özer
Murat Özer - 1 yıl Önce

Dişçi nedir nasıl bir tabir? Hekim diyeceksiniz hekim okumuş adamsınız ogretmiyelim bunları.

SIRADAKİ HABER