2016 YILI BİOLOG MAAŞI NE KADAR?

Kamu kurum ve kuruluşlarında, Sağlık Hizmetleri Sınıfına dahil Biolog unvanlı kadrolarda Devlet memurları da görev yapmaktadır.

2016 YILI BİOLOG MAAŞI NE KADAR?
Biolog unvanlı olanlar, Devlet memuriyetine 8 inci derecenin 1 inci kademesinden başlamakta ve 1  inci derecede 3600 ek göstergeden yararlanabilmektedirler.

Bu unvanlı kadrolarda bulunanlar; görev yaptıkları yerin kalkınmada öncelikli yöreler kapsamında olması durumunda ek özel hizmet tazminatı almakta, ayrıca görev yaptıkları yerin il ve ilçe merkezine 10 kilometreden uzak olduğu yerlerde ilave özel hizmet tazminatından yararlanmaktadırlar.

Devlet memuru olarak “Biolog” unvanlı kadrolarda görev yapanların, 2016 yılının ilk altı ayında her derece/kademede ve hizmet yılında aylık net maaşları tablosu...


NOT:



**Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

**Döner sermayeden yararlananlar için, sabit döner sermaye ödemesi (net ek ödeme miktarı kadar) hesaplamaya dahil edilmiştir.

**Çalışılan bölge ve yerden kaynaklı ödeme farklılıkları dikkate alınmamıştır.

**Sendika aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi dikkate alınmamıştır.

**Hizmet yılları itibariyle ulaşılabilecek derece/kademeler tahmini olarak belirtilmiş olup, 8/1 olanlar dışındakilere ilave 1 derece (bütün memurların yararlandığı) eklenmiştir.

**Tabloda hizmet süreleri 7 yıl ve daha az gösterilenlerin, 30.09.2008 tarihinden sonra işe girmiş oldukları varsayılarak, sosyal güvenlik kesintileri de buna göre hesaplanmıştır. 


memurunyeri.com



YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER