18 FARKLI UNVANDAKİ SAĞLIK LİSANSİYERİNİN 15 OCAK 2016 MAAŞI

18 FARKLI UNVANDAKİ SAĞLIK LİSANSİYERİNİN 15 OCAK 2016 MAAŞI

18 FARKLI UNVANDAKİ SAĞLIK LİSANSİYERİNİN 15 OCAK 2016 MAAŞI
Kamu kurum ve kuruluşlarının Sağlık Hizmetleri Sınıfına dahil; Antropolog, Bakteriolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Ebe, Ergoterapist, Fizikoterapist, Fizyoterapist, Hemşire, Kimyager, Odyolog, Parfüzyonist, Pedagog, Psikolog, Sağlık Fizikçisi, Sosyal Çalışmacı, Sosyal Hizmetler Uzmanı ve Tıbbi Teknolog vb. unvanlı kadrolarda sağlık lisansiyeri olarak görev yapan Devlet memurları da vardır.
 
Sağlık lisansiyeri olarak bu unvanlardaki kadrolarda görev yapanlar, ek göstergelerinin 3600’e yükseltilmesini isterken, aylık ücretlerinin düşük olmasından ve çalışma koşullarından kaynaklı sıkıntılardan da şikâyet etmektedirler.

Yapılan belirlemelere göre, 1 Ocak 2016 tarihinden geçerli olarak Devlet memurlarının maaşına %6 oranında zam yapılacak. Öte yandan, 2015 yılsonu enflasyon artış oranının %7,90’ın üzerinde çıkması durumunda, aradaki fark kadar ilave maaş zammı yapılacak. Ayrıca, belirlenecek asgari ücret rakamına göre netlik kazanacak olan 2016 yılı Asgari Geçim İndirimi tutarları aylık net maaşta ilave artış sağlayacak.

Bu çerçevede, enflasyon farkı zammı ve asgari ücret artışına ilişkin varsayımda bulunmadan, %6 oranındaki maaş zammı sonrası 15 Ocak 2016 tarihinde alınacak net maaşın, bazı sağlık bilimleri lisansiyerleri için ne kadar olacağı konusunda memurunyeri.com olarak hazırladığımız tabloya aşağıda yer verilmiştir.

Hesaplama; ilgili personelin yararlandığı sabit döner sermaye (unvanları itibariyle belirlenmiş olan net ek ödeme miktarı kadar) aylık net ücrete dahil edilerek ve edilmeden iki farklı şekilde yapılmıştır. Maaşınızı kendiniz hesaplamak için tıklayınız …

-Aile yardımı bakımından, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

-2016 yılı asgari geçim indirimi(AGİ) tutarları belli olmadığından, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz personel hakkında 2015 yılında uygulanan 90,11 TL esas alınmıştır. 2016 AGİ tutarları belli olduğunda, tablodaki maaş rakamları biraz daha yükselecektir.

-2015 yılı sonu enflasyon oranlarına göre 1 Ocak 2016 tarihinden geçerli ilave zam yapılması durumunda, 15 Ocak 2016 tarihine ilişkin maaş rakamları Tablodakinden bir miktar daha fazla olabilecektir.

-Çalışılan bölgeden ve kurumlardan kaynaklı ödeme farklılıkları dikkate alınmamış ve en düşük belirlemeler üzerinden hesaplama yapılmıştır.

-Toplu sözleşme ikramiyesi ile sendika aidatı hesaplamaya dahil edilmemiştir.

-Hizmet yılları itibariyle ilgililerin ulaşabileceği derece ve kademelere Tabloda tahmini olarak yer verilmiştir.

-Tabloda hizmet süresi 7 yıl ve daha az gösterilen Polis Memurlarının 01.10.2008 tarihinden sonra göreve başladıkları varsayılmıştır.

memurunyeri.comYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER