Sağlık Bakanlığı personel alımı: Sağlık Bakanlığı personel alımı tercihleri ne zaman bitiyor?

Sağlık Bakanlığı personel alımı: Sağlık Bakanlığı personel alımı tercihleri ne zaman bitiyor?

 Sağlık Bakanlığı personel alımı: Sağlık Bakanlığı personel alımı tercihleri ne zaman bitiyor" 
Sağlık Bakanlığı personel alımı tercihleri ne zaman bitiyor? sorusu merak ediliyor. Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre, ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 12 bin sözleşmeli sağlık personel alımı yapılacak. KPSS tercih işlemleri 7 Ağustos'ta başladı. Sağlık Bakanlığı personel alımı tercihleri ne zaman bitiyor? sorusunu yanıtı haberimizde yer alıyor..

Sağlık Bakanlığı personel alımı tercihleri ne zaman bitiyor? sorusu merak edilen konular arasında bulunuyor. Sağlık Bakanlığı tercih kılavuzu 31 Temmuz itibari ile erişime açılmıştı. Sağlık Bakanlığı personel alımı tercihleri ise 7 Ağustos'ta yapılöaya başladı. Tercih işlemleri ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılıyor. Sağlık Bakanlığı personel alımı tercihleri ne zaman bitiyor? sorusunu yanıtı haberimizde yer alıyor.. 

MEMUR ALIMI İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ
SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI TERCİHLERİ NE ZAMAN BİTİYOR?

KPSS tercih işlemleri 7 Ağustos ve 21 Ağustos tarihleri aralığında gerçekleştirilecek. Tercih işlemleri, 21 Ağustos 2019 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.Tercih işlemleri ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır.

Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ve Sağlık Fizikçisi pozisyonlarında tercih yapmak isteyen ve ilgili alanlarda lisansüstü (yüksek lisans veya doktora) öğrenim görmüş adayların, 19 Ağustos 2019 Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

SAĞLIK BAKANLIĞI TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ
SAĞLIK BAKANLIĞI TERCİHLERİ NASIL YAPILACAK?

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının bulunduğu KPSS-2019/4 Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlandı.

Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2018-KPSS Lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki pozisyonlar için 2018-KPSS Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans sınav sonuçları kullanılacak.

Şahsen başvuru işlemini gerçekleştiremeyecek adaylar; Başkanlığın resmi internet sayfasında yayımlanan duyuru ekinde yer alan dilekçe ile birlikte T.C. Nüfus Cüzdanı/Kimlik Kartının Noter Onaylı örneği ile Yüksek Lisans/Doktora düzeyindeki diploma/mezuniyet belgesinin Noter onaylı veya üniversite tarafından “ASLI GİBİDİR” ibaresiyle onaylanmış ıslak imzalı örneğini (ve gerekmesi halinde ilave olarak kendi adlarına alınmış YÖK kararı örneğini) Devlet Personel Başkanlığı adresine iadeli taahhütlü posta yoluyla ulaştırabileceklerdir.

19 Ağustos 2019 tarihi itibarıyla kuruma ulaşmayan dilekçeler işleme alınmayacaktır.Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisi pozisyonları dışında tercih yapacak adaylar ise Devlet Personel Başkanlığına başvuru yapmayacaklardır.

Akşam

Sevil
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER