Sağlık Bakanlığı 89. Dönem DHY kura sonuçları

Merakla beklenen 89. DHY kura sonuçları açıklanacak. 89. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kura sonuçları Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (YHGM) tarafından Ankara'da gerçekleştirildi. On binlerce pratisyen ve uzman tabip alımı bekleyen adaylar DHY kura sonuçlarını sorgulamaya başladı. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmi sayfasında 89. dönem devlet hizmeti yükümlülüğü kurasının sonuçlarının açıklanacağı duyuruldu. Peki 89. Dönem DHY kura sonuçları ne sorgulama nasıl yapılır?

Sağlık Bakanlığı 89. Dönem DHY kura sonuçları


89. Dönem DHY kura sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Sağlık Bakanlığı tarafından Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (YHGM) aracılığıyla gerçekleştirilen Devlet Hizmeti Yükümlülüğü (DHY) kura sonuçları,kurumun resmi internet sitesi üzerinden açıklanacak. Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (YHGM) tarafından Ankara'da gerçekleştirilen kura sonucunda uzman tabip, pratisyen tabip ve münhal kadro alımı yapılacak. Peki YHGM DHY kura sonuçları sorgulama nasıl yapılır? 89. Dönem DHY kura sonuçları sorgulama ekranı!

89.DÖNEM DHY KURA SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Heyecanla beklenen 89.Dönem DHY kura sonuçları için geri sayım başladı. Noter huzurunda gerçekleştirilecek olan DHY kura sonuçları hakkında merak edilenler haberimizde yer alıyor.

89.DÖNEM DHY KURA SONUÇLARI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Kura ile yerleştirme işlemi 30 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 10:00 'da Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda Noter huzurunda yapılacaktır. 89.Dönem kura sonuçları yhgm.saglik.gov.tr adresinden öğrenilebilecek.

Kura sonuçları 11.00'dan sonra belli olacaktır.89.DÖNEM DHY KURA SONUÇLARI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

89. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurasında Milli Savunma Bakanlığı (Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı), Adalet Bakanlığı (Adli Tıp Kurumu) için açılan münhal kadrolara yerleşenlerden çeşitli sebeplerle yerleştikleri kurum tarafından ataması yapılmayanların mağdur edilmemeleri ve sağlık hizmeti sunumunda aksamalara sebep olmaması için ilgili münhalin devamında / karşılığında açılmış olan Sağlık Bakanlığı münhallerine yerleşmiş sayılacaklardır. Bakanlığımızca atamaya esas gerekli işlemler tesis edildikten sonra tekrar kuraya alınmadan atamaları bu münhallere yapılacaktır.

Münhal Kadrolar için tıklayınız 

Yerleşenler Listesi için tıklayınız 

Noter Onaylı sonuçlar için tıklayınız 

Sabah

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2019, 22:58

Sevil
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER