ÖSYM, YGS sonuçlarını açıkladı

2016 YGS sonuçları açıklandı.

ÖSYM, YGS sonuçlarını açıkladı


DUYURU

(25 Mart 2016)

2016-YGSSınav Sonuçlarının Açıklanması 13 Mart 2016 tarihinde gerçekleştirilen Yükseköğretime Geçiş Sınavına (2016-YGS) ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından

Temel Matematik Testindeki 15. sorunun, Fen Bilimleri Testindeki 9. sorunun  iptal edilmesine ve Fen Bilimleri Testindeki 7. sorunun "A" olarak girilmiş cevabının "D" olarak değiştirilmesine karar verilmiştir. İptal edilen sorular, ilgili testte en az bir cevabı bulunan tüm adaylar için doğru cevaplanmış kabul edilerek 2016-YGS değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Sınav sonuçları, 25 Mart 2016 tarihinde saat 08.30'dan itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden açıklanacaktır. Adaylar, sınav sonuçlarını yukarıda belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

Sınav sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere aşağıdaki bağlantılardan erişilebilir. 2016-LYS'ye katılacak tüm adaylara şimdiden başarılar diler,adayların ve kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

Sonuçları öğrenmek için internet erişimine  tıklayınız.

2016-YGS Sınav Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler

radmin

radmin


İletişim HesaplarıYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER