KPSS 2018 Önlisans Sonuçları ve Sayısal Veriler Açıklandı

2018 KPSS Önlisans değerlendirme işlemleri tamamlandı. 2018 KPSS Önlisans sonuçları açıklandı. Kaynak: KPSS 2018 Önlisans Sonuçları ve Sayısal Veriler Açıklandı

KPSS 2018 Önlisans Sonuçları ve Sayısal Veriler Açıklandı2018 KPSS Önlisans değerlendirme işlemleri tamamlandı. KPSS Önlisans sonuçları, ÖSYM tarafından az önce kurumun resmi internet sitesi üzerinden ilan edildi.4 Kasım tarihinde Türkiye genelinde gerçekleştirilen KPSS Ön Lisans sınavının sonlanmasının ardından tüm gözler, ÖSYM'nin resmi internet sitesine çevrilmişti.

Sınav takviminde 29 Kasım tarihinde açıklanacağı ibaresi yer alan KPSS Ön Lisans sonuçları, ÖSYM'nin değerlendirme işlemlerini erken tamamlaması dolayısıyla bir gün önce açıklandı.ÖSYM'nin resmi internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, sonuçlar 10.30'da erişime açıldı. Adaylar sınav sonuçlarına ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilir.801 bin kişinin başvurularını gerçekleştirdiği KPSS Önlisans sınavına, 749 bin kişi katılım gösterdi. Katılım göstermeyen kişi sayısı ise 51 bin olarak açıklanırken, sınavı geçersiz sayılan kişiler ise 385 olarak açıklandı.Devlet Personel Başkanlığı tarafından kamuda bulunan açık pozisyonlar için belirlenecek olan kadro bilgileri, 11 Aralık tarihinde kılavuza aktarılarak ÖSYM'ye teslim edilecek. Aldıkları puan ile kendilerine uygun gördükleri pozisyonları tercih edecek olan adaylar, bu işlemi 20 Aralık tarihine kadar gerçekleştirebilecek. Bu tercih dönemi, KPSS 2018/2 adı altında yapılacak. KPSS 2018 önlisans sonucunu öğrenmek için Kaynak: KPSS 2018 Önlisans Sonuçları ve Sayısal Veriler Açıklandı TIKLAYINIZ.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 19:14YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER