Bu yarışmayı kazanan umreye gidiyor

Zirve Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından organize edilen Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarının 4. sü için geri sayım başladı

Bu yarışmayı kazanan umreye gidiyor
Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından, bu yıl 4.’sü düzenlenecek Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları, Türkiye ve Dünya geneliyle aynı anda Karabük’te de düzenleniyor.
Genç Eksen Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nün proje ortağı olduğu “Hadis” konulu yarışma, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin ÖZAFŞAR’ın “Riyazü’s Salihîn’den 1001 Hadis Seçkisi” isimli kitabından gerçekleştirilecek.
Yarışma Kitabı: En Meşhur Hadis Kitabı
Riyazüs Salihin kitabı, uzmanlar tarafından Türkiye ve Dünya’da, “en meşhur, en sahih ve en çok tavsiye edilen hadis kitabı” olarak değerlendiriliyor.
Yarışmanın Amacı
Yarışmanın; Toplumun her kesimini Son Peygamber’in (sav) mesajları ile buluşturarak, Allah’ın rızasını kazanmak, toplumda hadis algısı oluşturmak,  2016 yılı içerisinde Peygamber Efendimizin (sav) hadislerinin okunmasını ve hayata tatbik edilmesini teşvik amacıyla düzenlendiği açıklandı.
Güçlü Proje Ortakları
Son Peygamber Platformu’nun merkezi proje ortağı olduğu organizasyonda, Türkiye geneli tüm il ve ilçelerde 100’üaşkın sivil toplum kuruluşları da, yarışmayı proje ortağı olarak destekliyor.


Burak Tur ve AKRA FM ise ana sponsorluk görevini üslenmiş durumda.
Büyük Ödüllü Organizasyon
Yarışmaya katılanlar, merkezi olarak verilen 16 Umre seyahati, 28 tablet bilgisayar ve 15 bin TL para ödülünün yanı sıra, Karabük’te dereceye gireceklere A,B,C kategorilerinde birinci olanlara 1000 tl ikinci olanlara 750 tl üçüncü olanlara 500 tl dördüncü olanlara 300 tl beşinci olanlara 200 tl verilecektir.
Dünya Geneline Yönelik Yarışma
A, B, C ve D kategorilerinde yazılı test usulü düzenlenecek yarışmaya, internet üzerinden online Türkçe dilinde E kategorisinde ve yine internet üzerinden tüm dünyada İngilizce dili için yaş sınırı olmaksızın F kategorisinde katılabilinecek.
En Büyük Sivil Yarışma Organizasyonu
2013 yılında “İlmihâl” konusunda tertip edilen birinci “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları’na 87 bin 014 kişi müracaatta bulunurken, 2014 yılındaki “Kur’an-ı Kerim Meali” konulu ikincisine 174 bin 399 kişi başvurmuştu. Geçen yılki “Son Peygamber’in Hayatı (S.A.V.)” konulu üçüncü yarışmaya ise 264 bin 929 kişilik başvuru ile yine kendi rekorunu tazelemişti.
Miladi 03 Nisan 2016 Pazar günü saat: 10.00 yapılacak yarışma, Türkiye’de Türkçe, Dünya genelinde ise İngilizce dilinde düzenlenecek.
Türkçe dilinde 5 (beş) farklı kategoride, İngilizce dilinde ise tek kategori olmak üzere toplamda 6 (altı) farklı kategori de düzenlenecek yarışma sınavında, yazılı test usulü çoktan seçmeli A kategorisi için 80, diğer kategoriler için 100 soru ile sıralama tespit edilecek.
13 Kasım’da başlayan yarışma başvuruları ve detaylı bilgi için, www.ufkayolculuk.com adresi ziyaret edilebilir.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER