Mucize bir operayonla boynu düzeltildi

50 farklı doktora götürülen Mahendra Ahirwar'a kimse yardım edemedi. Ancak Liverpool'dan Julie Jones isimli bir kadın onun tedavisi için destek sayfası açtı. Toplanan 12 bin sterlin Ahirwar'ın yüzünü güldürdü

Mucize bir operayonla boynu düzeltildi
Konjenital miyopati (birbirinden bağımsız bazı yapısal kas değişiklikleri ile kendilerini gösteren bir grup kas hastalığı) hastalığı olan 13 yaşındaki Mahendra Ahirwar'in boynu 180 derece eğri. 

50 DOKTORA GİTTİ AMA SONUÇ DEĞİŞMEDİ
Daily Mail'in haberine göre; Ailesi Ahirwar'ı Hindistan'da 50 doktora götürdüğünü ama tedavilerin başarısızlıkla sonuçlandığını söyledi.
Görüntüsü nedeniyle dışlanan çocuğun hayatını değiştirmek için Liverpool'dan Julie Jones bir fon oluşturdu. Tedavisi için 12 bin sterlin toplandı.
YAKINDA HEM GÖRME HEM DE İŞİTME YETİSİNİ KAYBEDECEK... YAKINDA HEM GÖRME HEM DE İŞİTME YETİSİNİ KAYBEDECEK...
Konjenital miyopati denilen nadir bir hastalıktan muzdarip olan Mahendra Ahirwar'in ailesi Mukesh Ahirwar (41) ve annesi Sumitra Ahirwar (36), çocuklarına yardımcı olabilmek için yıllarını harcadılar ama hiçkimse onlara yardımcı olamadı. Ama şimdi her şey daha farklı... Liverpool'dan açılan yardım sayfasında 12 bin sterlin toplandı ve Mahendra Ahirwar'ın hayatını değiştirdi. Tedaviyi mümkün kılan Julie Jones, çocuğun Delhi'den Omurilik cerrahı Dr. Rajagopalan Krishnan'a ameliyat olmasını sağladı.
 
OPERASYON 10 SAAT SÜRDÜ
Dr. Krishnan ve ekibi, 10 saat süren operasyonda Mahendra Ahirwar'in boynundaki diskleri çıkarıp, leğen kemiğinden kemik grefti ile değiştirdiler. Ardından çocuğun boynunu sabitlemek için metal bir plaka kullandılar.


O BEBEĞE DOKUNMAYA KORKUYORLAR... O BEBEĞE DOKUNMAYA KORKUYORLAR...
Ahirwar'ı annesi besliyor, banyo yaptırıyor ve giydiriyordu.
8 yaşındaki kız kardeşleri Manisha ve Surendra okula giderken, abisi Lalit ise çalışmak için onu evde yalnız bırakıyorlardı. Arkadaşları bile onu oyunlarına almıyor, sadece izlemesine izin veriyorlardı. Bu trajik durumu okuyan Julie Jones, bu çocuğa yardım etmek için kolları sıvadı.

"TEK DÜŞÜNEBİLDİĞİM KENDİ OĞLUMDU"
Jones, "Çok trajik bir olaydı. Tek düşünebildiğim kendi oğlumdu ve eğer bu durumda olsaydı ben nasıl hissederdim diye düşünmeye başladım" dedi.
Bunun üzerine bir hesap oluşturan Jones, yardım toplamaya başladı. 28 gün içinde sayfada 12 bin sterlin yardım toplandı.

"İSPANYA'DAN ÖTEYE GİTMEMİŞTİM, KORKUYORDUM AMA..."

Delhi'ye uçmaya karar veren Jones, "Tatile bile İspanya'dan öteye gitmemiştim ve uçmaktan korkuyordum. Ama kanlı canlı Mahendra ile tanışmak için gitmeye karar verdim. Delhi'ye geldiğimde gürültü ve egzotik kokular anında beni vurdu. Zor olacaktı, yüzüme kameralar tutuluyordu. Kendimi savunmasız hissettim ve ilk gece zar zor uyudum ama sonunda hastanede Mahendra ve ailesi ile tanıştığımda her şeye değerdi" dedi.


DIŞHABERLER/HABERTÜRKYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER