Üniversite Hastanelerinde Çalışanlara Kulak Verilmeli

Türk Sağlık-Sen İzmir Üniversiteler şubemiz tarafından gerçekleştirilen işyeri temsilcisi toplantısına Genel Başkan Önder Kahveci, ve Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Genç katıldı

Üniversite Hastanelerinde Çalışanlara Kulak Verilmeli

İzmir 1 Nolu Şube Başkanımız Ahmet Doğruyol, İzmir 2 Nolu Şube Başkanımız Şenol Atıcı ve Manisa Şube Başkanımız Rıdvan Mutlu’nun da hazır bulunduğu toplantının açılış konuşmasını İzmir Üniversiteler şube Başkanımız Yasemin Zengin gerçekleştirdi. Zengin konuşmasında İzmir Üniversite şubesinin yine yetkili olduğunu kaydederek tüm işyeri temsilcilerimize teşekkür etti.
Zengin’in ardından kürsüye gelen Genel Başkanımız Önder Kahveci konuşmaya Üniversite şubemizin yine yetkili olmalarından dolayı kutlayarak başladı. Türk Sağlık-Sen’in bu sene hizmet kolunda en fazla üyesini artıran sendika olduğunu kaydederek “ Zulme ve baskıya rağmen Türk Sağlık-Sen ailesi tüm fertlerinin olağanüstü gayretiyle bu sene hizmet kolunda en fazla üye artıran sendika olmuştur. Tüm Teşkilatımızı yürekten kutluyorum' dedi.Üniversite hastanesi çalışanlarının yaşadığı sorunlara da dikkat çeken Genel Başkanımız Önder Kahveci “ Üniversite hastanelerinde özellikle istihdam yetersizliği, aşırı iş yükü ve yoğun çalışma ve çalışanların tayin gibi bazı temel özlük hakların kısıtlı olması gibi mağduriyetler bir an önce çözüme kavuşturulmalıdır. Bu meselelerde çözüm ötelendikçe Üniversite hastanelerinde servislerin kapanması, hizmetin aksaması gibi hem devlet hem millet açısından istenmeyen durumlar ortaya çıkmaktadır.  Türk Sağlık-Sen olarak biz çalışanların taleplerini sıkça gündeme getiriyoruz. Son olarak hemşire eksikliğinin giderilmesi için Başbakanlığa ve Maliye Bakanlığı’na başvuru yaptık. Üniversite hastanelerinde çalışanların sesine kulak verilmeli sorunlarına mutla çözüm üretilmelidir' diye konuştu.
Üniversite Hastanelerinin yaşadığı mali krize de değinen Genel Başkanımız Önder Kahveci şunları ifade etti: Üniversite hastaneleri ciddi bir mali kriz içerisindeler. Bunu da ne yazık ki faturasını çalışanlara yansıtarak döner sermayeleri sabit ek ödemelere sabitlediler. Çalışanın emeğinin karşılığını vermiyorlar. Bu sorunun da giderilmesi lazım. Bunun içinde yapılması gereken ilk iş tüm çalışanların maaşlarının genel bütçeden ödenmesidir. Döner sermayeden maaş alanların maaşları genel bütçeden verilmelidir.
Genel Başkanımızın konuşmasının ardından işyeri temsilcilerimize plaket verilerek toplantı tamamlandı. 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER