Sağlık Bakanlığı engelliler için 'engelleri' kaldıracak

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sağlıkta engelleri ortadan kaldırmak için başlatılan "Sağlıkta Engelsiz Hizmet" projesinin Türkiye'de ve dünyada bir ilk olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanlığı engelliler için 'engelleri' kaldıracak

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, işitme engelli bireylerin acil bir sağlık sorunuyla karşılaştıklarında iletişim güçlüğü çekmemeleri için "Sağlıkta Engelsiz Hizmet" projesini başlattıklarını söyledi.Projenin Türkiye'de ve dünyada bir ilk olma özelliği taşıdığını anlatan Müezzinoğlu, şu bilgileri verdi:

"Mobil acil sağlık ihbar uygulaması, işaret dilinde 7 gün 24 saat canlı destek merkezi ve görsel konuşma kartlarıyla işitme engelli bireylerin sağlık hizmetine erişimini kolaylaştıran, kapsamı ile Türkiye'de ve dünyada ilk niteliğinde bir projedir. Acil bir sağlık sorununda konuşamadığı için 112'ye ulaşamayan işitme engelliler için geliştirdiğimiz mobil uygulama ile artık işitme engelliler Engelsiz Sağlık İletişim Merkezi'ne (ESİM) kolay bir şekilde ulaşabiliyor. Haberin devamı için erişime tıklayınız
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER