Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'ndan korkutan açıklama

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'ndan korkutan açıklama

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kamu özel ortaklığı ile gerçekleştirilecek “Ankara Etik Entegre Sağlık Kampüsü Projesi Finansman Sözleşmesi'nin imza törenine katıldı. İmza törenin ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.



UZMAN EKİP YOK

Bakan Müezzinoğlu, İstanbul'da yanık tedavi merkezlerinde yer olmaması konusunun hatırlatılması üzerine şunları söyledi:

“Bizim sorunumuz yanık tedavi merkezlerindeki tedavi uzman ekibimizin yetersizliği. Biz uzman sayımız oluştukça yanık merkezlerimizi genişletiyoruz. Önümüzdeki bir iki yıl içerisinde yanık tedavisindeki uzman ekibimizin Türkiye için yeterli noktaya gelmesi konusunda çalışmaları yapıyoruz. Yoksa yanık tedavisi için şehir hastanelerimizi beklememize özü itibariyle ihtiyaç yok. Ama uzman ekibe ihtiyacımız var. Uzman ekip oluştukça biz yanık merkezlerimizi genişletiyoruz. Mesele yer değil, yeni yeri açtığımız zaman uzman ekibi bulmak önemli. Merkezleri açmak çok kolay, Türkiye için en fazla 2-3 ayımızı alır. Ama o 2-3 ay sonra bizim 24 saat yanık hastalnarına tedavi hizmeti verecek uzman sayın yeterli değilse… Mesele Türkiye'nin artık sorunu fiziki mekan veya teknolojik donanım değil. Alanında uzman olan ekipler sorunu, 20 bin uzman açığı olan bir ülkeyiz. Bunu defahatle söylüyoruz. Dolayısıyla bu anlamda ki sorunumuz önümüzdeki 1-2 yıl içerisinde azalacaktır.” Haberin devamı için erişime tıklayınız




YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER