Modern Kırkyama Örnekleri

Modern Kırkyama Örnekleri

Modern Kırkyama ÖrnekleriModern Kırkyama Örnekleri

Kırkyama, kumaşlardan kalan parçaları bir araya getirerek kullanışlı eşyalar yapılır. Kırkyama eskiden kadınların kumaşları israf etmemek için kullanabilecekleri eşyalar yapmışlardır. Günümüzde kırkyama işi çok sevilerek yapılan bir hobidir. Hemen hemen yerde kullanılan kırkyama işleri de çeyizlerde birçok ürünlerde kullanılıyor.

Kırkyama İle Yapılan Eşyalar Ve Kırkyama Malzemeleri

Kırkyama günümüzde beğenilen yapılan işlerdendir. Kırkyamadan çeyizlere ve kullanmak için yorgan, elbise, paspas, pano, yatak örtüleri, seccade, battaniye, ranır, yastık ve çantalar yapılır. Kırkyamadan yapılan işler hem kullanışlı hem de arta kalan kumaşları değerlendirildiği için bu el işi kadınların en çok sevdiği hobileridir. Kırkyama yaparken de bazı malzemelere ihtiyaç vardır.

Kırkyama yaparken kalıpları kesmek için kumaş kesme aleti cutter kullanılır. Bu alet kumaşları kusursuz ve rahat kesmesini sağlar. Kırk yama günümüzde de kullanılır.

Kumaş parçalarını birleştirmek için pamuklu ipleri tercih etmelisiniz. Ama yorgan veya yatak örtüsü dikelecekse bu ürünler için uygun üretilen mouline ipliklerini kullanmalısınız. Sizde kırkyama malzemeleri için  https://www.goblen.com/tr/kirkyama-malzemeleri--k sitesini inceleyebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2018, 21:38YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER