Lisans Tamamlama Bilgileri Gizleniyor mu?

Lisans Tamamlama Bilgileri Gizleniyor mu?

Yükseköğretim Kurulu Tarafından Sağlık Alanında Lisans Tamamlama başvuruları ettik tercihleri ​​alınıp yerleştirmeler Yapılmıştır.

Yükseköğretim Kurulu'nun https://yoksis.yok.gov.tr/BTS/ internet önünüze giriş Yapılan 09 saat ziyaretinde tarih Yükseköğretim Başvuru Tercih Sisteminin 'Yanlış Beyan' adı Altındaki 2015/03/08: adaylar '00'da Yapılan duyurusunda' , ilan edilen lisans tamamlama başvurularını, YÖK'ün internet sitesi Üzerinden beyan usulüne Göre yapar. Kendilerine Avantaj sağlamak amacıyla yanlış beyanda bulundukları Tespit edilenlerin Yerleştirme İşlemi yapılmaz. Yanlış beyanda bulundugu halde yerleştirilen adayların Yerleştirme İşlemleri Ile Ilgili Tüm cezai Hukuki ilgiliye yerleştirmeye yapan Yükseköğretim kurumu yetkililerine aittir. 'Denmiştir ettik SORUMLULUK ettik.

Mensubu Veteriner Sağlık'ın oldugumuz Teknisyenleri Derneği Üyelerimizin de birçoğu Laborant ettik Veteriner Sağlık Önlisans programini Veya Veteriner Sağlık Teknikerliği Önlisans programini bitirdiklerinden Doğal Olarak bu Lisans tamamlama Programına başvuruda bulundugu mezunu ettik, ancak Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ziyaretinde Diğer Bazi bölümü bitiren adayların Başvuru hakkı bulunmadığı halde Başvuru Tercih A.Ş. yaptıkları, bazi üniversiteler Tarafından da başvurularının Kabil edildiği ziyaretinde kayıtlarının Alındığı ile Veteriner Sağlık Teknikeri Olan Bazi adayların imkb Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Tarafından YAPILMIS Olan duyuru da aranan Istenen ettik hususlara aykırı Olarak diploma notlarını bilerek isteyerek YÜKSEK göstermek suretiyle kayıt yaptırdıkları ziyaretinde puanı doğru olan adaylara Karşı haksız menfaat Elde ettikleri ziyaretinde kayıtlarının Yapılması mumkun Olmayacak Üniversitelere kayıt yaptırdıkları duyumları alınmış bulunmaktadır. Bu uygulama ile Üyelerimizden bazılarının da haklarının gasp edilmesine neden olunduğu gibi, bazi üyelerimizin de istemediği, bulundugu Veya Yakınında Bulunan Daha kolay Eğitim-Öğretim göreceği Yer bölümlerin A.Ş. Dışında kalan Yer ettik bölümlere kayıt yaptırmak Zorunda kaldıkları görülmüştür.

1-Yerleştirilenlerin notlarını YÜKSEK beyan Ettiği Gerçeği

2-Üniversitelere yerleştirilenlere dair bilgilerin Yök Tarafından gizlendiği3-Yerleşenlere dair hiç bir Bilginin YÖK Tarafından paylaşılmaması

4-Yerleşenlere dair tavan ziyaretinde taban puanlar ile hiç bir klavuzun ortada olmamaması

5-Üniversiteler Tarafından diploma Tercih kriterlerine dair diploma notlarının kontrolünün yapılmadığı

Tarafımızda Tespit edilmistir.

Tuncay BURHA

Veteriner Sağlık Teknisyenleri Derneği Teknikerleri A.Ş.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER