Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına İtiraz

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına İtiraz

Sağlık çalışanlarının uzun zamandır beklediği görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı 28 Haziran Pazar günü gerçekleşti. Sınavın beklentilerini karşılamaktan uzak olduğunu belirten Sağlık Sen Genel Merkezi sınavın iptalini talep etti.

Genel Merkez  Sağlık Bakanlığı’na çağrıda bulunarak sınavın iptalini ve yeniden tekrarlanmasınıı istedi.

Sınavda yapılan hataların pek çok sağlık çalışanını mağdur ettiğini ve pek çok kadronun boş kalacağını ifade eden Sağlık Sen Genel Merkezi , Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne itiraz dilekçesi verdi.

İtiraz Dilekçesi için internet erişimine tıklayınız

Genel Merkez şu açıklamayı yaptı :''Sendikamızın yoğun çalışmaları sonucu sağlık çalışanlarının uzun süredir beklediği Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı 28 Haziran 2015 tarihinde yapıldı.

Ancak yapılan sınav çalışanların beklentilerini karşılamaktan uzak kaldı ve maalesef pek çok şaibeyi beraberinde getirdi.

Özellikle Van ve İzmir’de soru kitapçıklarının kaybolması soruların çalınması şüphesini doğurmuş ve akıllarda soru işareti bırakılmıştır.

Geçmiş sınavlara kıyasla daha zor soruların yer aldığı görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavında VHKİ-Memur-Şoför ile Şube Müdürü-Şef sorularının yüzde 80’inin aynıdır. Mezun oldukları öğrenim düzeyleri bakımından farklılık gösteren bu gruplara aynı soruların nasıl bir mantıkla sorulduğu da izaha muhtaç bir durum ortaya çıkarmıştır. Yoksa, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı çalışanların görevde yükselmesinin önüne mi geçmeye çalışıyor!

Pek çok çelişkili sorunun yer aldığı görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı sonrasında muhtemelen pek çok kadro boş kalacaktır. Sınavda yapılan hatalar pek çok çalışanı mağdur etmiştir.

Sağlık çalışanlarının uzun yıllardır bekledikleri bu sınavın iptali ve yeniden tekrarlanması için Sağlık Bakanlığı’na çağrıda bulunuyoruz. Sağlık çalışanlarını hayal kırıklığına uğratan sınav sonucunda, Bakanlığın oluşan mağduriyeti giderecek tedbirleri alacağını temenni ediyoruz.

Konu ile ilgili sendikamız tarafından Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne kaybolan kitapçıklar, şaibeli ve hatalı sorular ile VHKİ-Memur-Şoför ile Şube Müdürü-Şef sınav sorularının aynı olması nedeniyle bir başvuru yapılmıştır. İlgili konuların incelenmesi ve sınavın iptalini istediğimiz başvurudan netice alıncaya kadar konunun takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz.''
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER