Dünya Sağlık Örgütü'nden korkutan uyarı

DÜNYA Sağlık Örgütü’nün (WHO) işlenmiş et tüketimiyle ilgili sağlık riski uyarısı yapacağı bildirildi. Buna göre salam, sosis, sucuk, jambon, pastırma gibi işlenmiş etlerin, sigara ve asbest gibi kansere yol açma ihtimali var.

Dünya Sağlık Örgütü'nden korkutan uyarı

İngiliz gazetesi Günlük Mail'e fibia WHO'nun Uluslararası Kanser Araştırma Ajansı bu Konuda pazartesi günü Bir rapor yayınlayacak. Kırmızı et de kanserojenler Arasında listenecek, ancak bu İşlenmiş Etten Daha az tehlikeli sayıldığı anlamına gelecek. Açıklamanın et ziyaretinde hazır gida sağlıklı Sektöründe şok dalgası yapabileceği belirtiliyor.

İngiliz Independent gazetesinin haberine Göre imkb İngiltere Ulusal Sağlık HİZMETİ sitesinde de kırmızı İşlenmiş et tüketmekle bağırsak kanseri Arasında muhtemelen Bağlantı olduguna dair uyarı yer alıyor, ettik. Uyarıda, "Bu t? Etleri Çok fazla tüketen İnsanların Daha az tüketenlere Göre bağırsak kanserine yakalanma riski 'Daha YÜKSEK" ifadesi yer aldı.Dünya Kanser Araştırmaları Fonu da (WCRF) kırmızı et tüketiminin KİŞİ Başına Haftada 500 Grami aşmaması gerektiğini tavsiye etti. Kırmızı etin rengini veren 'etek' tıp literatürüne ziyaretinde adı Verilen bileşiğin bağırsağın astarına Zarar vererek kansere yol açtığı sanılıyor.

 

Dışhaberler
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER