56 tam donanımlı ambulans sevk edilmiştir...

Sağlık Bakanlığı Basın Açıklaması

56 tam donanımlı ambulans sevk edilmiştir...

Bugün ne yazık ki milletimizin birlik ve beraberliğini, demokrasimizin sağlığını hedef alan bir terör saldırısıyla karşı karşıya kaldık. Kaybımızın ağır olduğu, son derece haince ve profesyonelce organize edildiği anlaşılan bir terör eylemine muhatap olduk. Öncelikle milletimizin başı sağolsun. Kaybettiğimiz vatandaşlarımızın ailelerine başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Hafta sonu olmasına rağmen hastanelerde tüm branşlarda uzman ekipler oluşturuldu, ihtiyaç duyulan uzmanlarımız Ankara'ya getirildi. Gercekten çok ağır bir tablo, kayıplarımızın artmasından korkuyoruz. Ümit ederiz ki yaralılarımızı hayata tutundurabiliriz.
Ankara Tren Garı'nda yaşanan patlama sırasında olay yerinde ambulanslarımız görevlendirilmiş durumdaydı. Olayın meydana gelmesi ile birlikte olay yerinde Görevli olan 112 personeli tarafından 10:05 'te ihbar verilmiş olup 10:08 de hareket eden ambulanslarımız 10:11'de olay yerine ulaşmıştır. ilk etapta 21 ambulansımız sevk edilmiş olup Olay yerine şu ana kadar 56 tam donanımlı ambulans sevk edilmiştir. Ambulanslarımız hastanelere yaralı nakillerinde birden fazla sefer yapmıştır. Ayrıca 10 ambulans olay yerinde hazır bekletilmektedir. Tüm olasılıklar göz önünde bulundurularak nakil gerekmesi durumunda 5 helikopter ambulansımız da hazır bekletilmektedir.Ankara bütün hastanelerde tüm branşlarda uzman doktorlarımız görevi başında olup, ameliyathane ve yoğun bakım üniteleri aktif bir şekilde hizmet vermektedir. Ayrıca, Kızılay Kan Merkezi koordinasyonunda tüm talepler karşılanmakta olup, kan ihtiyacı bulunmamaktadır.
Bakanlığımız bünyesindeki Sağlık Afet Koordinasyon Merkezinde bir kriz masası oluşturulmuş olup gelişmeler yakından takip edilmektedir. Lojistik ve insan kaynağı anlamında herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır.
Resmi kaynaklardan alınmayan bilgilere, doğrulatılmadan itibar edilmemesini önemle rica ederiz.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER