Zayıflama hapı öldürdü

Çukurova Üniversitesi'nde tekniker olarak çalışan Mustafa Yiğit adlı vatandaş, internetten aldığı Çin malı zayıflama hapını kullandıktan sonra kalp çırpıntısı ve yüksek ateş şikayetiyle geldiği hastanede hayatını kaybetti.

Zayıflama hapı öldürdü
19 Ağustos 2017 Cumartesi 23:57



İnternet üzerinden satın aldığı Çin malı zayıflama hapından kullanan Adanalı tekniker Mustafa Yiğit, fenalaşarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre olay, Sarıçam ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre Çukurova Üniversitesi Rektörlüğünde görevli bekar Mustafa Yiğit (29) göbeğindeki yağlanmadan şikayet edip internette araştırma yaptıktan sonra 14 Ağustos günü Çin malı Dinitrophenol (DNP) isimli zayıflama ilacı siparişi verdi. 16 Ağustos günü ilaç geldi. Yiğit, Sabah saat 06.00 da aç karna ilacı aldı. Yiğit, saat 08.00'da bir kez daha aynı ilaçtan aldı. Daha sonra iş yerine gelen Yiğit, kalp çarpıntısı, yüksek ateş şikayetleri üzerine arkadaşlarının telkini ile yakın olduğu için Balcalı Hastanesi acil servisine gelerek burada şikayetlerini aktardı, zayıflama ilacı aldıktan sonra olduğunu söyledi. Hemen tedavi altına alınan Yiğit, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Balcalı Hastanesi'nde düzenlenen ölüm raporunda Yiğit'in aldığı zayıflama ilacından dolayı hayatını kaybettiği belirtildi. Yiğit'in cenazesi daha sonra adli tıp kurumu morguna kaldırıldı. Burada otopsi yapıldıktan sonra ailesi tarafından cenaze alınarak toprağa verildi.

Haberin devamı için erişime tıklayınız
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.